آثار هنری ویژه‌ با همکاری زنبورهای عسل! (+عکس)

در پروژه روث، زنبورهای تولید کننده عسل، به تدریج ساختارهای 6 ضلعی بسیار منظم و دقیق خود را در اطراف قطعه هنری ایجاد شده شکل می دهند و یک اثر هنری ویژه را خلق می کنند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور آوا روث هنرمندی است که در جدیدترین پروژه خود با گروهی از زنبورداران و زنبورهای عسل وارد همکاری شده است. وی معتقد است که آرایش لانه زنبوری کندوها می تواند به شکل گیری هنری جدید، دوستدار محیط زیست و نوع بشر کمک کند. در پروژه روث، زنبورهای تولید کننده عسل، به تدریج ساختارهای 6 ضلعی بسیار منظم و دقیق خود را در اطراف قطعه هنری ایجاد شده شکل می دهند و یک اثر هنری ویژه را خلق می کنند.

همکاری دو جانبه لانه زنبوری آوا روث، دوگانگی نهفته میان بافت ارگانیک و ساختار منطقی را نشان می دهند. در مرکز اثر شاهد قطعه ای هستیم که ساخته دست انسان و پرداخته منطق اوست. این در حالی است که در اطراف قطعه ساختار ارگانیک 6 ضلعی با تلاش زنبورهای کارگر ساخته شده و زیبایی بی نظیری به این مجموعه کم و بیش متناقض داده است. کلکسیون لانه زنبوری روث، ادای احترامی است که به چشم انداز طبیعی کانادایی و دنیای رنگارنگ صنایع دستی در سراسر دنیا. این آثار در هماهنگی با تلاش های شبانه روزی زنبورهای کارگر، دید جدیدی از هنر سنتی به زبانی منحصر به فرد و در عین حال مدرن را به مخاطب انتقال می دهد.

دنبال کنید @ اینستاگرام