چشم اندازی متفاوت از تایلند! (+عکس)

این سایت دور افتاده از مهمانانی که کیلومترها راه را پیموده اند تا در منطقه ای سبز و آرام استراحت کنند، استقبال می کند.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – شرکت معماری sher maker با همکاری سازندگان و صنعتگران محلی، اقدام به طراحی و ساخت “کابین چوب و کوه” در منطقه مسکونی چیانگ مای تایلند کرده است. این پروژه که از سبک معماری بومی تاثیر می پذیرد، به عنوان یک ساختار چوبی ساده شناخته می شود که همچون دریچه ای به طبیعت بی نظیر اطراف و پوشش گیاهی منحصر به فرد آن عمل می کند. این سایت دور افتاده از مهمانانی که کیلومترها راه را پیموده اند تا در منطقه ای سبز و آرام استراحت کنند، استقبال می کند.

از آن جایی که شرکت معماری مذکور زبان طراحی ساده ای دارد، کابین چوب و کوه نیز بر همین اساس ساخته شده است. بخش اعظم مصالح مورد استفاده همان هایی هستند که به راحتی در شمال تایلند یافت می شوند.

نمای بیرونی به کمک روکش چوبی تمیز و مرتب که منبع محلی داشته طراحی شده و ضمن حفظ حریم خصوصی مهمانان، همچنان یکی از ابعاد کابین را به سوی کوه باز می گذارد.

لازم به ذکر است که استودیو معماری sher maker تاکید زیادی بر افزایش طول عمر مصالح دارد و به همین دلیل آنها را به گونه ای انتخاب می کند که قابل استفاده مجدد باشند و بتوان به افزایش هماهنگی آنها با ساختار محیط طبیعی اطراف کمک کرد.

دنبال کنید @ اینستاگرام