خلق زیبایی با جنسی سرد و سخت در کوردوبا، آرژانتین (+عکس)

این پروژه مبحث متراکم سازی را مورد بررسی قرار داده و شامل سه خانه در یک قطعه است، درست مانند یک سه گانه یا همان تریپتیکو.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – خانه بتنی کوردوبا که توسط سه معمار به نام های mariela marchisio، cristián nanzer و germán margherit طراحی شده است، به تریپتیکو معروف است و یک ساختمان مسکونی در شهر کوردوبا، آرژانتین محسوب می شود.

این پروژه مبحث متراکم سازی را مورد بررسی قرار داده و شامل سه خانه در یک قطعه است، درست مانند یک سه گانه یا همان تریپتیکو.

این سایت در یک منطقه تجاری سنتی که در حال حاضر در میانه تحول شهری قرار دارد، واقع شده است. ابعاد قطعه در عرض 10 متر است و 25.7 متر نیز عمق دارد.

تیم معماری تصمیم گرفتند به جای ایجاد اقامتگاه های جداگانه به سبک معمول، از پلان های باریک و بلند استفاده کنند. در قسمت جلوی ساختمان نیز یک پارکینگ مشترک وجود دارد و در بخش بالایی تراس های پر شده با پوشش گیاهی. در طبقه اول هر بخش استودیوها و فضاهای کاری دیده می شوند که به حیاط های کوچک راه دارند.

طبقه دوم هم فضای کافی برای دو اتاق خواب اختصاصی را فراهم می کند. سطح سوم دارای سقف بلندتری است و شامل آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری می شود. از جمله دیگر امکانات ساختمان می توان به دسترسی آسان به پشت بام مشترک اشاره کرد که چشم انداز مطلوبی به مرکز شهر دارد.

دنبال کنید @ اینستاگرام