حمام تاریخی 150 ساله در روسیه(+عکس)

تا جای امکان سعی شد که تصویر نهایی شباهت زیادی به بنای تاریخی اصلی داشته باشد. البته در بسیاری از قسمت ها نیز تیم معماری مجبور به ایجاد پیوند میان مدرنیته و تاریخ گرایی بودند.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – fonarnye bani یکی از قدیمی ترین حمام های تاریخی (مربوط به سال 1870) سن پترزبورگ روسیه است که به دنبال یک عملیات وسیع بازسازی، درب های خود را پس از 15 سال به روی عموم گشوده است. گروه طراحی داخلی megre وسایل فرسوده نظیر دکور، میله، گچ و قلاب های بی مصرف را جمع آوری کردند و به کمک یک تیم مرمت گر حرفه ای ، بخش هایی از این سازه قدیمی را بازسازی کردند.

در واقع تا جای امکان سعی شد که تصویر نهایی شباهت زیادی به بنای تاریخی اصلی داشته باشد. البته در بسیاری از قسمت ها نیز تیم معماری مجبور به ایجاد پیوند میان مدرنیته و تاریخ گرایی بودند.

در ادامه به منظور دست یابی به تعادل میان تاریخ گرایی و مدرنیته، طرح های به روزی برای فضای داخلی انتخاب شد. به بیان دیگر برای طراحان بسیار مهم بود که بتوانند توجه مهمانان به عناصر معماری، تناسبات میان اجزا و حجم های ساخته شده جلب کنند. هرچه مهمانان از ورودی به سوی فضای اصلی حمام حرکت می کنند، با محیط تمیزتری رو به رو می شوند و به یک لابی سفید برفی می رسند که جزئیات زیبای طراحی را به خوبی به نمایش می گذارد.

دنبال کنید @ اینستاگرام