نگاهی به تغییرات هنری استان کبک در خیابان! (+عکس)

از آن جایی که آثار به نمایش درآمده در این پروژه از هر نظر متفاوت هستند، قطعا بازدیدکنندگان لحظات شگفت انگیزی را سپری می کنند.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – از تبدیل موقتی خودروهای وارونه به باغچه های کوچک سرسبز گرفته تا گشت و گذار بر فراز کتابخانه ای مدفون شده در زمین، هشتمین دوره سالانه از نمایشگاه های فضای باز سازمان هنری exmuro استان کبک را در بر گرفته است.

این نمایشگاه محدود به مکان خاصی نیست و می تواند هر یک از خیابان ها یا رودخانه های شهر را به خود اختصاص دهد. همچنین بیش از 20 اثر هنری خلق شده به دست هنرمندان بین المللی در معرض دید عموم قرار می گیرند. از آن جایی که آثار به نمایش درآمده در این پروژه از هر نظر متفاوت هستند، قطعا بازدیدکنندگان لحظات شگفت انگیزی را سپری می کنند.

به گفته منتقدان چنین طرحی قادر به پیوند دهی هر نقطه دور افتاده ای از شهر به دیگری خواهد بود. اتفاقی که در پروژه های عادی کمتر شاهد آن هستیم. یکی از جالب ترین آثار این نمایشگاه چیزی نیست جز کتابخانه غیر قابل دسترس و مدفون شده در دل زمین توسط هنرمند سوئدی. وی می گوید: زمانی که پدرم فوت کرد، یک کتابخانه کامل تماما دفن شد و از میان رفت. به همین دلیل است که ایده چنین طرحی به ذهنم رسید و آن را به یاد پدرم عملی ساختم.

 

 

دنبال کنید @ اینستاگرام