یکی از پرحاشیه ترین خانه های تایلند! (+عکس)

این خانه بتنی با فضای باز خود و همچنین بریدگی‌های ماهرانه ای که دارد، در یکی از مناطق تجاری و پر جنب و جوش قلب بانکوک، تایلند واقع شده است.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – kuanchanok pakavaleetorn معمار ساکن تایلند، خانه خانوادگی خود را در اطراف یک دهلیز وسیع سازماندهی شده طراحی کرده است. معماری ساختمان به گونه ای بوده است که امکان برخورداری حداکثری از نور خورشید فراهم شود. این خانه بتنی با فضای باز خود و همچنین بریدگی‌های ماهرانه ای که دارد، در یکی از مناطق تجاری و پر جنب و جوش قلب بانکوک، تایلند واقع شده است. علاوه بر این روف گاردن بالای ساختمان نیز طبیعت را به گونه ای هنرمندانه به فضای داخلی انعکاس می دهد.

ساختمان 5 طبقه تایلندی ترکیبی از لبه های تیز و عناصر منحنی محسوب می شود. نوارهای بتنی از فاصله دور احساس شناور بودن را به ناظر انتقال می دهند و نگاه بیننده را به سوی پشت بام هدایت می کنند. همانطور که گفته شد ساختار فضای باز خانه مزایای متعددی به همراه دارد. از جمله مهم ترین این فواید می توان به بستر دریافت نور طبیعی و تهویه مناسب در ساعات مختلف روز اشاره کرد. پس از ورود به ساختمان هم راه پله فولادی طراحی شده توجهات را به خود جلب می کند. این راه پله مدرن و زیبا سطوح متفاوت را به هم مرتبط ساخته و ظاهر بی نظیری به دکوراسیون داخلی بخشیده است.

اخبار مربوط به این خانه زیبا بازتاب گسترده ای در نشریات مکتوب و همچنین آنلاین مطرح معماری جهان داشته و آنرا تبدیل به یکی از پرحاشیه ترین خانه های تایلند کرده است.

دنبال کنید @ اینستاگرام