ایرانسل هم به پیشواز طرح صیانت رفت؟

کاربران اپراتور ایرانسل از کاهش سرعت اینترنت خود در روزهای گذشته شکایت دارند. پیش‌تر هم کاربران اپراتور همراه اول چنین مشکلی را تجربه کردند.

موبنا – همهمه‌های اجرایی شدن طرح صیانت از حقوق کاربران که مطرح شد، عده‌ای گمان کردند که که هدف فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. اما ماجرا از این قرار بود که هدف اصلی طرح صیانت از حقوق کاربران محدودسازی اینترنت یا به نوعی مسدودسازی آن بود.

در ابتدا و پس از ارسال این طرح به کمیسیون فرهنگی مجلس، طبق اصل هشتاد و پنج قانون اساسی، کاربران اپراتور همراه اول اعلام کردند که با مشکلات اینترنتی مواجه هستند. مشکلاتی از قبیل کند شدن پهنای باند و عدم توانایی در ارسال پیام.

اختلال‌های جدی اینترنت ایرانسل

از آنجایی که همراه اول در زمان پیشنهاد طرح صیانت شروع به تبلیغ ذره بین کرد و به کاربران خود اینترنت داخلی هدیه داد، گمان زده می‌شود که جز اولین اپراتورهایی است که به پیشواز این طرح رفته است. به نظر می‌رسید که تنها همراه اول این مشکل را دارد، اما مدتی نگذشته بود که کاربران اپراتور ایرانسل هم اعتراض‌های خود مبنی بر کاهش سرعت اینترنت را بیان کردند.

این اعتراض‌ها با هشتگ ایرانسل در فضای مجازی مخصوصا توییتر به چشم می‌آید. قطعی برق نیز در این مدت مشکلات جدی را برای کابران ایرانسل به وجود آورده، علت این موضوع نیز گفته شددرصد قابل توجهی از آنتن‌ها دارای باتری‌های فاسد و از دور خارج شده هستند و همین موضوع سرعت اینترنت هر دو اپراتور مخصوصا اپراتور ایرانسل را با مشکل جدی مواجه کرده است.

اما مشتریان ایرانسل می‌گویند حتی با وصل شدن برق نیز اینترنت ایرانسل با تاخیر چند ساعته وصل می‌شود. تجربه برخی از کاربران توئیتر ارا در ادامه می‌خوانید:

«اقعا با این وضع اینترنت به هیچ کاری نمی‌رسم کاش مشکل مقطع باشه چون هم با اینترنت همراه اول هم ایرانسل امتحان کردم اما بیش‌تر از ده روزه که به هیچ کدوم از کارام نمی‌رسم.»

«امروز ششمین روزی هست که ایرانسل اینترنت رو با اختلال مواجه کرده. همراه اول هم اینترنتش اختلال داره ولی در سطح کم‌تر. شما دوتا سرویس دهنده می‌شود توضیح دهید دقیقا مشغول انجام چه کاری هستید؟»

«ایرانسل رسما آنتن‌هاش رو با دوشاخه زده به برق، به محض رفتن برق اینم قطع میشه:|»

«‏اینترنت ‎#ایرانسل دیگه واقعا شورشو در آورده. دائم قطع میشه. تماس گرفتم شاکی بشم اپراتور خیلی شیک قضیه رو میندازه گردن قطعی های برق!»

«یه سوال چرا وقتی برق میره و بعد از ۲ ساعت میاد اینترنت ‎#ایرانسل نمیاد؟؟ هر روز ۲ ساعت برق میره ۴ ساعت اینترنت. قبول دارم دکل هاشون برق اضطراری نداره و برق قطع میشه اونا هم از کار میافتن اما چرا وقتی برق میاد تا ۲ ساعت بعدش ‎#اینترنت نمیاد؟»

پیام ‌ها و توییت‌های مشابه این پیام کم نیست و با یک جست‌وجوی ساده می‌توان به تعداد زیادی از این پیام‌ها دست پیدا کرد.

 منبع: تجارت نیوز

دنبال کنید @ اینستاگرام