طراحی یکی از متمایزترین خانه‌های هند (+عکس)

حاصل این تصمیم و سلیقه مالکین یک دژ کوچک با دیوارهای قطور، حیاط داخلی، بالکن های مستقل و مشترک، فضاهای باز، نیمه باز و همینطور بسته است که موجودیت جاودانه ای را به مجموعه بخشیده اند.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – استودیوی معماری PMA madhushala مستقر در هند اقدام به طراحی و ساخت خانه ای جدید در ایالت مَهاراشترا این کشور کرده است. مالکین آرزوی اقامت در مجموعه ای متفاوت را بدون ترک زمین اجدادی خود داشتند. این محوطه از شلوغی شهر فاصله دارد و به همین دلیل موقعیتی مناسب برای ساخت شخصی سازی شده محسوب می شد. خانواده مذکور تقاضای توسعه فضایی را داشتند که بتوانند از آن به عنوان قلعه امن تمام اعضا استفاده کنند و در عین حال محیط درونی مستقلی در اختیار داشته باشند.

در طراحی این خانه تلاش شده تا میان درک سنتی و زندگی امروزی پیوند ظریفی ایجاد شود. حاصل این تصمیم و سلیقه مالکین یک دژ کوچک با دیوارهای قطور، حیاط داخلی، بالکن های مستقل و مشترک، فضاهای باز، نیمه باز و همینطور بسته است که موجودیت جاودانه ای را به مجموعه بخشیده اند. دیوار قطور نام برده با استفاده از آجر و سنگ ساخته شده تا امنیت داخل خانه تضمین شود. به گفته تیم طراحی به کار گیری مصالحی مانند آجر و سنگ از جمله اقدامات انجام شده با هدف نزدیکی بیشتر مدرنیته و سنت گرایی بوده است و با توجه به نتیجه کار نیز بسیار موفق عمل کرده است.

دنبال کنید @ اینستاگرام