پیشنهاداتی برای یک وقت گذرانی متفاوت!

گوگل را پنهان بازی کنید! (+عکس)

شبیه‌ساز پرواز گوگل رایگان بوده و همانند معادل مایکروسافتی خود بازی نسبتا دشواری محسوب می شود، اما روشی سرگرم کننده برای گشت و گذار در کره زمین بدون ترک خانه است.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – زمانی که بی حوصله و کسل هستید، به نظر می رسد که زمان نیز کند می گذرد. اما گوگل می تواند در این شرایط نیز به کمک شما بیاید و با مینی گیم هایی که تقریبا در تمام محصولات این شرکت از کروم تا گوگل ارث قابل اجرا هستند، بی نیاز از یک رایانه گیمینگ یا یک کنسول بازی ویدئویی شما را سرگرم کند.

 

از جمله این بازی ها می توان به نمونه هایی کلاسیک و شناخته شده ای همچون پک-من، مار و دوز و همچنین نسخه های ارجینال گوگل مانند بازی آفلاین دایناسور اشاره کرد. اگر بی حوصله هستید این بازی های پنهان گوگل می توانند گزینه خوبی برای وقت‌گذرانی باشند.

شبیهساز پرواز (گوگل ارث)

وقت گذرانی با بازی‌های پنهان و رایگان گوگل

بازی شبیه‌ساز پرواز را هر دوستدار هوانوردی روی رایانه خود نصب می کند. اما اگر درباره حضور در کابین خلبان یک هواپیما و پرواز با آن کنجکاو هستید، نیازی نیست تا یک نسخه از بازی شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت را در اختیار داشته باشید و با یک بازی پنهان در گوگل ارث پرو (Google Earth Pro) می توانید چنین تجربه ای در رایانه خود داشته باشید.

برای دسترسی به این بازی باید برنامه گوگل ارث پرو را اجرا کرده و کلیدهای Ctrl + Alt + A را فشار دهید تا پنجره شبیه‌ساز پرواز باز شود. در اینجا می تواند هواپیمای خود و محل آغاز پرواز را انتخاب کنید. امکان انجام این بازی با یک جوی استیک نیز وجود دارد.

شبیه‌ساز پرواز گوگل رایگان بوده و همانند معادل مایکروسافتی خود بازی نسبتا دشواری محسوب می شود، اما روشی سرگرم کننده برای گشت و گذار در کره زمین بدون ترک خانه است.

بازی دایناسور گوگل (گوگل کروم)

وقت گذرانی با بازی‌های پنهان و رایگان گوگل

هر زمان که اتصال به اینترنت وجود ندارد یا به اصطلاح آفلاین هستید، یک دایناسور در صفحه مرورگر کروم ظاهر می شود که در واقع یک بازی داخلی و پنهان گوگل است که می توانید آن را امتحان کنید.

در یک مسیر بی پایان شما می توانید این دایناسور را از موانع مختلف عبور دهید و به تدریج بر سرعت حرکت آن افزوده می شود. هر زمان که دسترسی به اینترنت وجود ندارد و دایناسور گوگل ظاهر می شود با زدن دکمه اسپیس در رایانه یا یک ضربه روی نمایشگر در گوشی هوشمند می توانید بازی را آغاز کنید. برای عبور از موانع نیز می توانید از کلیدهای جهت نمای بالا و پایین یا دکمه اسپیس استفاده کنید. در گوشی های هوشمند و تبلت ها نیز با زدن ضربه روی نمایشگر می توانید پرش دایناسور گوگل را کنترل کنید.

بازی های مار و دوز (جستجوی گوگل)

از دیگر بازی های پنهان قسمت جستجوی سایت گوگل می توان به بازی های مار و دوز اشاره کرد.

بازی مار را می توانید در رایانه انجام دهید اما بازی دوز هم در رایانه و هم در دستگاه های قابل حمل مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها قابل انجام است.

وقت گذرانی با بازی‌های پنهان و رایگان گوگل

برای آغاز بازی مار در قسمت جستجوی سایت گوگل کلمه Snake را وارد کرده و اینتر بزنید. در صفحه جدیدی که باز می شود روی دکمه Play کلیک کنید. برای کنترل حرکت مار باید از کلیدهای جهت نمای صفحه کلید استفاده کنید.

وقت گذرانی با بازی‌های پنهان و رایگان گوگل

برای آغاز بازی دوز نیز می توانید tic tac toe را در قسمت جستجوی سایت گوگل وارد کنید و در صفحه جدیدی که باز می شود بازی دوز را انجام دهید.

ابرها (اندروید)

وقت گذرانی با بازی‌های پنهان و رایگان گوگل

بازی ابرها (Clouds) یکی دیگر از بازی های پنهان گوگل است که می توانید امتحان کنید. زمانی که دستگاه اندرویدی شما به اینترنت متصل نیست می توانید واژه Clouds را در اپلیکیشن گوگل جستجو کنید. با انجام این کار یک آیکون کارتونی در کنار هشدار بدون سیگنال ظاهر می شود. روی آن ضربه بزنید تا بازی ابرها به صورت تمام صفحه برای شما اجرا شود.

ابرها یک بازی در سبک بازی Flappy Bird است. شما باید روی نمایشگر خود یک ضربه بزنید تا بازی آغاز شود و سپس ابر خندان خود را با ضربه زدن روی نمایشگر در هوا نگه داشته و از موانع پیش رو عبور کنید.

پک-من (جستجوی گوگل)

وقت گذرانی با بازی‌های پنهان و رایگان گوگل

توضیح مفصلی برای پک-من نیاز نیست زیرا تقریبا همه با آن آشنا هستند و می دانند که این بازی سریع می تواند تا چه اندازه لذت بخش باشد.

برای انجام بازی پک-من باید در قسمت جستجوی سایت گوگل در هر مرورگری واژه pacman یا pac-man را تایپ کرده و اینتر بزنید. نسخه ای از بازی کلاسیک پک-من در بالای نتایج جستجو ظاهر می شود که می توانید در رایانه آن را بازی کنید.

روی دکمه Play کلیک کرده تا بازی آغاز شود و سپس از کلیدهای جهت نمای صفحه کلید برای هدایت پک-من استفاده کنید.

بازی های گوگل دودل (جستجوی گوگل)

وقت گذرانی با بازی‌های پنهان و رایگان گوگل

سالهاست که گوگل لوگوی خود برای تجلیل از رویدادهای مختلف تغییر می دهد. در ابتدا، آنها فقط تصاویری ثابت بودند اما با ارتقا فناوری وب، تغییر شکل لوگوی گوگل به نمونه هایی تعاملی امکان‌پذیر شد.

تعدادی از این گوگل دودل ها مینی گیم های جذابی بودند که همچنان در قسمت بایگانی گوگل دودل ها قابل بازی هستند. بازی های بسیاری وجود دارند که می توانید امتحان کنید که از جنگ گلوله برفی تا مکعب روبیک و بازی بسکتبال که به مناسبت المپیک 2012 معرفی شد را شامل می شوند.

تمام آنچه برای انجام این بازی ها نیاز دارید یک مرورگر اینترنت است. به بخش بایگانی گوگل دودل ها (Google Doodles archive) مراجعه کرده و این بازی های پنهان گوگل را برای وقت‌گذرانی امتحان کنید.

کاوشگر متن (گوگل کروم و جستجوی گوگل)

وقت گذرانی با بازی‌های پنهان و رایگان گوگل

بیشتر بازی هایی که در این فهرست کوتاه معرفی شدند تجربیاتی دیداری بودند، اما اگر به دنبال یک ماجراجویی مبتنی بر متن هستید می توانید یک بازی پنهان در قسمت جستجوی سایت گوگل را امتحان کنید.

ابتدا، در قسمت جستجوی گوگل text adventure را وارد کرده و اینتر بزنید. سپس کلیدهای Ctrl+Shift+J را فشار دهید تا کنسول مرورگر باز شود. در ترمینال کنسول واژه Yes را تایپ کرده و اینتر بزنید تا بازی آغاز شود.

همانند بازی های کلاسیک مبتنی بر متن در دهه  های 1980 و 1990، باید دستورالعمل های ارائه شده روی نمایشگر را دنبال کنید و بازی را با استفاده از دستوراتی که در کنسول نشان داده می شوند، جلو ببرید.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام