ب ام و M550i؛

ترکیبی از یک سدان لوکس و تجربه رانندگی اسپرت (+عکس)

شاخص مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 13.8 لیتر، در بزرگراه 9.4 لیتر و در حالت ترکیبی 11.7 لیتر است.

موبنا؛ مازیار دانیالی –  یکی از بهترین محصولاتی که در لیست فروش 2021 کمپانی ب ام و قرار دارد مدل M550i در تریم اکس درایو است که قیمت پایه آن از 77800 دلار آغاز می شود.

ب ام و در طراحی این مدل و بروزرسانی مدل 2021 عملکرد بسیار موفقی داشته تا یک سدان باشخصیت و دارای تمامی ویژگی های اسپرت همزمان پیش روی مشتریان قرار داشته باشد.

گرافیکی زیبا

طراحی چراغ های اصلی با گرافیک جذاب و نوارهای  ال ایی دیی نورانی در ترکیب با گریل(جلوپنجره) دوقلوی متعارف این کمپانی منظره فوق العاده ای را ایجاد کرده که البته هودلاین ها(خطوط روی درپوش موتور) و بامپر(سپر) اسپرت نیز در شکل گیری آن اثر محسوسی دارد.
رینگ ها در حالت پایه 19 اینچی و 20 اینچی در حالت آپشن ارائه می شوند.

از کیفیت و فناوری تا ایمنی 

در فضای داخل کابین هم که کمپانی آلمانی همواره یکی از شاخص ها و به نوعی الگو ساز برای دیگر شرکت ها بوده است. اینجا هم کیفیت ب ام و به همراه فناورانه هایی شامل نمایشگر 12.3 اینچی دیجیتال اطلاعات کیلومتر و نمونه 12.3 اینچی دیگر ویژه سیستم سرگرمی خودنمایی می کند. نمایشگر هداپ، شارژ بی سیم، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، نرم افزار اختصاصی تلفن همراه و آخرین نسخه از آی درایو نیز باید به موارد قبلی افزوده شوند.

در بخش ایمنی نیز ترمز اضطراری، نوربالای تطبیقی و هشدار برخورد از جلو به عنوان آپشن استاندارد عرضه می شوند. کروز کنترل تطبیقی، دوربین 360 درجه، دستیار پارک، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط مواردی هستند که قیمت پایه را افزایش خواهند داد.

این هیولای درنده

در بخش پیشرانه این محصول از نمونه 8 سیلندر توربودوقلوی 4.4 لیتری با 523 اسب بخار خروجی و گشتاور 553 پوندفوت گشتاور استفاده شده که خودرو را طی 3.6 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رساند. این آمار برای یک سدان 1983 کیلوگرمی حقیقتا بی نقص و قابل تحسین است.

در بخش جعبه دنده از نمونه 8 سرعته اتوماتیک در هماهنگی با سامانه تمام چرخ محرک استفاده شده است.

بیشینه سرعت بطور الکترونیکی روی 249 کیلومتر برساعت محدود شده است.

شاخص مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 13.8 لیتر، در بزرگراه 9.4 لیتر و در حالت ترکیبی 11.7 لیتر است.

در نمونه ای که تصاویرش برای این مطلب استفاده شد، قیمت خودرو با توجه به آپشن برابر با 93735 دلار است.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام