وقتی از یک خودروی پیشرفته و باکیفیت چینی صحبت می کنیم! (+عکس)
آرک فاکس α-S؛

وقتی از یک خودروی پیشرفته و باکیفیت چینی صحبت می کنیم! (+عکس)

سراغ یکی دیگر از اعضای آرک فاکس با نام α-S می رویم که در بازار چین بین 39 تا 53500 دلار قیمت دارد. این خودروی الکتریکی با گارانتی لایف تایم یا مادام العمر ارائه می شود.

موبنا؛ مازیار دانیالی –  تا کنون دو محصول از خانواده آرک فاکس را در گروه خودروی عصر ایران معرفی کرده ایم:

آرک فاکسα-T و آرک فاکس لایت

همانطور که عنوان شد؛ آرک فاکس یک برند چینی برای ارائه محصولات الکتریکی است که دفتر مرکزی آن در پکن قرار دارد و از سال 2017 لوگوی آن روی تولیداتی با همین نام ثبت می شود. این برند زیرمجموعه ای از گروه خودروسازی مطرح بایک محسوب می شود.

امروز سراغ یکی دیگر از اعضای آرک فاکس با نام α-S می رویم که در بازار چین بین 39 تا 53500 دلار قیمت دارد. این خودروی الکتریکی با گارانتی لایف تایم یا مادام العمر ارائه می شود.

ابعاد بدنه

به عنوان یک سدان الکتریکی و با توجه به سابقه ای که از محصولات قبلی این برند سراغ داریم، در قسمت طراحی جذابیت های بالایی را همراه خود دارد. این خودرو از منظر ابعاد برابر با 4980 میلیمتر در طول، 1960 میلیمتر در عرض و 1599 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2915 میلیمتر است.

ارتفاع از سطح زمین نیز برابر با 140 میلیمتر محاسبه شده است.

پیشرانه

در بخش پیشرانه و باتوجه به تریم شرایط متنوعی پیش روی خریدار قرار دارد:

نمونه مجهز به دو موتور الکتریکی با 634 اسب بخار خروجی و گشتاور 655 نیوتن متر/ خودروی طی 3.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد.

نمونه مجهز به یک موتور الکتریکی با 214 اسب بخار خروجی و گشتاور 360 نیوتن متر/ خودروی طی 7.7 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد.

نمونه مجهز به دو موتور الکتریکی با 429 اسب بخار خروجی و گشتاور 720 نیوتن متر/ خودروی طی 4.2 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد.

تمامی این تریم ها از باتری لیتیومی استفاده می کنند که برای شارژ کامل آن از 11.5 تا 15.5 ساعت با شارژر معمولی زمان لازم است.

برد حرکتی خودرو نیز به 525، 708 و 603 کیلومتر گزارش شده است.

سیستم ترمز در تمامی چرخ دیسکی است و رینگ های آلومینیومی در اندازه های 21، 19 و 20 اینچی ارائه می شوند.

کابین و ایمنی

از امکانات کابین می توان به سیستم تهویه اتوماتیک با دسترسی اختصاصی برای ردیف ها، استارت دکمه ای، نمایشگر هدآپ، درب صندوق عقب الکتریکی، نور پردازی داخلی با 230 رنگ، پشتیبانی از فرمان های صوتی، ناوبری ماهواره ای، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، بلوتوث، یو اس بی، شارژ بی سیم، تنظیم الکتریکی صندلی راننده و سرنشین با حافظه، استراحتگاه دست جلو و عقب، تنظیم الکتریکی ارتفاع و عمق فرمان همراه با حافظه، پاورویندوز جلو و عقب، اسکای روف الکتریکی پانورامیک، آینه های الکتریکی جمع شونده دارای گرم کن و حافظه و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: ورود بدون کلید، کروز کنترل تطبیقی، رادار پارک جلو و عقب، دوربین 360 درجه، ای بی اس، ایی بی دیی، نمایشگر فشار باد لاستیک ها، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری، ترمز پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، نمایش نقاط کور دید راننده، سیستم پارک اتوماتیک، هدلایت اتوماتیک، نور بالا و پایین تمام ال ایی دیی، نور پایین اتوماتیک، ایربگ کامل، ایزوفیکس صندلی کودک و … قابل اشاره است.

گفتنی است بخشی از امکانات مورد اشاره فقط در حالت آپشن و باتوجه به نوع تریم انتخابی قابل ارائه است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام