تام کروز و حراج پورشه 928 کوپه که همبازی او بوده است! (+عکس)

این پورشه اولین تجربه رانندگی هنرپیشه آمریکایی با خودروی مجهز به جعبه دنده غیر اتوماتیک هم بوده که با تاکید بر این ماجرا سعی شده تا بر جذابیت های حراج افزوده شود!

موبنا؛ مازیار دانیالی 928 یکی از ماندگارترین کدهای سه رقمی در صنعت خودروی جهان است! مجموعه عددی که در فاصله سال های 1977 تا 1995 برای شناسایی محصول طراحی در اشتوگارت آلمان توسط پورشه مورد استفاده قرار گرفت.

اکنون اخبار مربوط به کوپه 928 باردیگر مورد توجه رسانه های خودرویی قرار گرفته است. بویژه آنکه نام تام کروز نیز در تیترهای مرتبط با آن بسیار پررنگ شده است! اما واضح تر بگوئیم؛ داستان از این قرار است که پورشه 928 کوپه مدل 1979 که در یکی از فیلم های تام کروز مورد استفاده قرار گرفته برای حراج آماده شده است.

ظاهرا این پورشه اولین تجربه رانندگی هنرپیشه آمریکایی با خودروی مجهز به جعبه دنده غیر اتوماتیک هم بوده که با تاکید بر این ماجرا سعی شده تا بر جذابیت های حراج افزوده شود!

این پورشه هنرمند! از موتور 8 سیلندر 4.5 لیتری با 219 اسب بخار خروجی استفاده می کند. خودرو طی 6.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت نیز برابر با 230 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

همانطور که اشاره شد 928 کوپه از جعبه دنده 5 سرعته دستی در ارتباط با محور عقب استفاده می کند. رینگ های آلومینیومی 5 پیچ در اندازه 16 اینچی روی این خودرو نصب هستند.

قیمت پایه حراج هنوز مشخص نشده است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام