آفتابگردان، دهکده چاپ سه بعدی برای یک زندگی متفاوت! (+عکس)

این پروژه نتیجه یک همکاری چند جانبه میان آتلیه والنتینو گارری، استیو لاسترو و دلوس است و رویکردی فناور محور و قابل انطباق با جوامع مدرن را دنبال می کند.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – آفتابگردان یک پروژه مفهومی و در واقع نوعی دهکده مسکونی با 19 خانه حاصل از تکنیک چاپ سه بعدی است که مدلی جدید از جامعه ای پایدار برای مناطق روستایی و کم جمعیت به شمار می رود.

این پروژه نتیجه یک همکاری چند جانبه میان آتلیه والنتینو گارری، استیو لاسترو و دلوس است و رویکردی  فناور محور و قابل انطباق با جوامع مدرن را دنبال می کند.

درست مانند آفتابگردان، چیدمان خانه های طراحی شده هم ظاهری دایره ای شکل دارد. در این طرح تعداد زیادی خانه به صورت شعاعی در اطراف یک منطقه عمومی مشترک ساخته می شوند.

سقف ها نیز مجهز به تکنولوژی هایی هستند که بتوانند از انرژی پاک خورشید استفاده کرده و دهکده ای منحصر به فرد را رقم بزنند. این همان کاری است که گل های آفتابگردان در طبیعت انجام می دهند. همانطور که گفته شد، خانه های یک طبقه پروژه آفتابگردان از طریق فناوری چاپ سه بعدی ساخته می شوند و بدین ترتیب روند ساخت و ساز هم ظرف مدت زمان کوتاه تر و بدون ایجاد آلودگی های زیست محیطی به سرانجام می رسد. تصاویر زیر نمونه هایی از آینده خانه های مسکونی آفتابگردان هستند:

دنبال کنید @ اینستاگرام