آخرالزمان و پناهگاه 15 طبقه زیرزمینی برای فرار از آن (+عکس)

در سال 2008، لری هال یک سیلوی موشکی بازنشسته را به قیمت 300 هزار دلار خریداری کرد و آن را به آپارتمان هایی برای افرادی ثروتمند که درباره آخرالزمان نگران هستند، تبدیل کرد.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – زمانی که آخرالزمان فرا برسد، زندگی ادامه می یابد. این حداقل احتمالی است که برخی برای آن آماده می شوند.

در سال 2008، لری هال یک سیلوی موشکی بازنشسته – یک سازه زیرزمینی ساخته شده برای نگهداری و پرتاب موشک های حامل سلاح هسته ای – را به قیمت 300 هزار دلار خریداری کرد و آن را به آپارتمان هایی برای افرادی ثروتمند که درباره آخرالزمان نگران هستند، تبدیل کرد.

پناهگاه های مستحکم و تقویت شده برای این که در برابر رویدادهای فاجعه‌بار، از شیوع بیماری های ویروسی تا جنگ هسته ای مقاوم باشند، ساخته می شوند و به نظر می رسد طی سال های اخیر شاهد افزایش محبوبیت خود بوده اند.

پروژه Survival Condo لری هال در ایالت کانزاس هزینه ای حدود 20 میلیون دلاری را برای ساخت و اسکان حدود دوازده خانواده در پی داشت. در ادامه نگاهی به داخل یکی از عجیب‌ترین پناهگاه های آخرالزمانی خواهیم داشت.

 

پروژه Survival Condo همانند ساخت و توسعه یک کاندو (کاندومینیوم) عادی نبود.

این پناهگاه درون یک سیلوی موشکی که در اوج جنگ سرد ساخته شده بود، قرار دارد. این سازه از سال 1961 تا 1965 میزبان یک کلاهک هسته ای بود و به گونه ای ساخته شده بود تا در برابر انفجار هسته ای مستقیم مقاوم باشد.

لری هال که قبلا مراکز داده و شبکه ها را برای پیمانکاران دولتی توسعه داده بود، پس از حملات یازدهم سپتامبر 2001، ایده تبدیل پایگاه را مد نظر قرار داد.

هال به واسطه قراردادهای دولتی خود از وجود این سیلوی موشکی آگاه بود و در سال 2008 آن را به قیمت 300 هزار دلار خریداری کرد.

اگرچه مکان دقیق این سیلو فوق محرمانه است اما به گفته هال در شمال ویچیتا، کانزاس، قرار دارد و با تپه ها و زمین های کشاورزی احاطه شده است.

هزینه ساخت این پناهگاه آخرالزمانی تقریبا 20 میلیون دلار شد. اکنون این سیلوی موشکی به مجموعه ای 15 طبقه دارای 12 آپارتمان و همچنین بخش های عمومی و فضاهایی برای انجام فعالیت های مختلف تبدیل شده است.

یک واحد طبقه کامل حدود 1,820 فوت مربع است که تقریبا اندازه یک سوم زمین بسکتبال می شود. این واحد می تواند شش تا 10 نفر را در خود جای دهد.

یک آپارتمان عادی شامل سه اتاق خواب، دو حمام، یک آشپزخانه، یک اتاق غذاخوری، و یک اتاق بزرگ می شود. از تخت های چند طبقه برای استفاده کل خانواده استفاده شده است.

هر خانه دارای ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و خشک کن، و پنجره هایی دارای نمایشگرهای ال‌ئی‌دی هستند که تصاویر زنده ویدئویی از دشت های بیرون را نشان می دهند.

یک واحد طبقه کامل به قیمت 2.4 میلیون دلار و یک واحد نیم طبقه با نصف این قیمت به فروش می رسد. واحدهای آماده فروش این پناهگاه آخرالزمانی همگی مبله هستند.

هال طی یکی از مصاحبه های خود به این نکته اشاره داشت زمانی که کشور کره شمالی آزمایش سلاح هسته ای را انجام می دهد یا رویدادهای جهانی دیگری رخ می دهد، تماس خریداران علاقمند افزایش می یابد.

پروژه Survival Condo چیزی فراتر از یک چهار دیواری به عنوان خانه را ارائه می کند. هر خریدار برنامه اجباری آموزش بقا را پشت سر می گذارد، تامین غذا برای هر نفر به مدت پنج سال انجام می شود و دسترسی به اینترنت وجود خواهد داشت.

از آنجایی که باید این پناهگاه برای سال ها غذای افراد حاضر در آن تامین کند دارای مخازن پرورش ماهی و امکان رشد سبزیجات زیر نور چراغ است.

سامانه های آکواپونیک و هیدروپونیک در حال حاضر فعال هستند.

یک فروشگاه خواروبار کوچک و یک فروشگاه عمومی نیز در آن وجود دارند.

تاسیسات پزشکی در این پناهگاه وجود دارند.

و حتی یک کلاس درس در آن قرار دارد.

برای تفریح و سرگرمی، یک استخر شنا با 75 فوت درازا و دارای یک سرسره آبی در مجموعه وجود دارد.

افراد حاضر در این پناهگاه می توانند در باشگاه آن ورزش کنند.

این باشگاه دارای یک دیوار صخره‌نوردی نیز است.

یا حیوانات خانگی خود را برای پیاده‌روی به پارک سگ ها ببرند.

یک اسلحه خانه مجهز به سلاح و مهمات در این پناهگاه وجود دارد و افراد حاضر در آن می توانند در برابر مهاجمان از خود دفاع کنند. افراد می توانند در میدان تیراندازی داخلی این پناهگاه مهارت های خود را افزایش دهند.

یک آسانسور پرسرعت 15 طبقه مجموعه را به هم متصل می کند.

در صورت بروز بحران، افراد بزرگسال نمی توانند این مکان را بدون اجازه هیئت مدیره پروژه Survival Condo ترک کنند.

در صورت بروز آخرالزمان یا یک جنگ هسته ای، کامیون هایی به سبک کامیون های نیروهای ویژه آماده جابجایی افراد در شعاع چهار صد مایلی (643 کیلومتر) پناهگاه هستند.

به گفته لری هال، تهدیدهای روزافزون، چه طبیعی و چه انسانی که جامعه با آنها روبرو می شود، علاقه افراد به استفاده از این قبیل تاسیسات را افزایش داده است.

دنبال کنید @ اینستاگرام