در مورد بازاریابی دیجیتال بیشتر بدانید

در مورد بازاریابی دیجیتال بیشتر بدانید

هدف قرار دادن مخاطب دقیقاً همان چیزی است که شما انتظار دارید، این روش با استفاده از داده ها برای تقسیم بندی مصرف کنندگان بر اساس اطلاعات جمعیتی یا علایق آن ها است تا بتوانید بهترین خدمات را به مخاطب خود ارائه کنید. با هدف قرار دادن مخاطب، به احتمال زیاد با پیام به مشتریانی که به محصولات یا خدمات خاصی علاقه مند هستند، دسترسی پیدا می کنید.

در مورد بازاریابی دیجیتال بیشتر بدانید

مدیریت داده ها، کلید هدف قرار دادن مخاطب است

هدر جکسون، مدیر فروش و بازاریابی در شرکت تبلیغات دیجیتال JAC Advertising Consultants ، به سیستم عامل های مدیریت داده مانند Lotame و Neustar اشاره کرد که رفتار مشتری را بصورت آنلاین با کوکی ها ردیابی می کنند.

وی گفت: “براساس رفتار آنلاین آنها … می توان با دقت بسیار زیاد ، اطلاعات ، علایق و ترجیحات فردی را رمزگشایی كنند.”  “غول های بازاریابی، مانند فیس بوک و گوگل ، از این داده ها برای تعیین مخاطبان دقیق مشتریان بازاریابی خود استفاده می کنند.”

استراتژی های متقابل می تواند نتایج عکس به همراه داشته باشد زیرا “هدف گذاری براساس تعریف باید فرد محور باشد، نه کانال یا محصول محوری.” برای شروع با هدف فردی، از جمله اطلاعات جمعیتی، رفتار آنلاین، سابقه خرید، خریدهای مکرر و وفاداری مشتری را باید زیر نظر گرفت.

“همه این اطلاعات باید از طریق هر کانال تعامل جمع آوری شود … و داده های حاصل ابتدا باید در اطراف هدف فردی جمع شوند.”  “سپس ، بازاریابان می توانند براساس مشخصات داده ها، بخش ها و سایر مکانیسم های هدف گیری مبتنی بر مدل، تصمیم بگیرند که چه کسانی را هدف قرار دهند. و هنگامی که مخاطب هدف خود را فهمیدید، می توانید به فکر فروش باشید.

هدف قرار دادن مخاطب باید مرتباً اصلاح شود زیرا “شما اساساً آزمایشی در حال پیدا کردن مخاطبین هستید”.  “به خصوص در بازاریابی دیجیتال، هرگز نباید به چیزی که پیدا می کنید دائمی یا انجام شده فکر کنید زیرا در این صورت مزیت چابکی سیستم  خود را از دست می دهید.”

درعوض ، مرتباً سوالاتی را درباره هدف قرار دادن مخاطب خود بپرسید:

آیا ما به مخاطب مورد نظر خود می رسیم؟

اگر نه ، به چه کسی می رسیم؟

آیا مخاطب مورد نظر همانطور که می خواهیم پاسخ می دهد؟

آیا مخاطبان مشابهی وجود دارد که بتواند به ما در یافتن هدف کمک کند؟

استراتژی های هدف گذاری مخاطبان از متخصصان

اکنون، در این مقاله نگاهی نزدیک به هشت استراتژی هدف گیری مخاطب است که بارها و بارها توسط کارشناسان بازاریابی دیجیتال استفاده شده است.

در مورد بازاریابی دیجیتال بیشتر بدانید

با مخاطبان بازار گوگل تعامل داشته باشید

دیل برودهد بنیانگذار PPC و آژانس CRO Conversion Hut، درباره تبلیغات در Google Ads عنوان کرد که صددرصد کارایی دارد و به راحتی می توان مخطب خود را جذب کرد، به ویژه هنگام هدف قرار دادن مخاطبی که قبلاً از تجارت شما خبری نداشته اند. در واقع ، ویژگی مخاطبان Google در بازار به شما امکان می دهد مشتریانی را که در مورد محصولات یا خدمات شما تحقیق می کنند، هدف قرار دهید.

شما باید از گزارشات Google Analytics خود استفاده کنید تا بالاترین عملکرد را در گروه های بازاریابی و بخشهای موجود در بازار پیدا کنید. زمانی که شما هدف خود را پیدا کردید، می توانید گروه های تبلیغاتی مختلفی را در اطراف هر یک از مخاطبان ایجاد کنید و پیام هایی برای آن ها بفرستید که مورد توجه آنها باشد.

این مورد صددرصد نتیجه می دهد زیرا شما در حال تصمیم گیری هستید که با داده ها پشتیبانی می شود … شما در حال پیدا کردن بهترین مشتریان هستید و سپس سعی می کنید تعداد بیشتری از آنها را پیدا کنید.

مخاطبان در بازار، کسانی هستند که در حال حاضر در آنجا هستند، جستجو، خواندن، مقایسه، و یا حتی برنامه ریزی برای خرید یک محصول یا خدمات، با نام تجاری خود به طور مستقیم یا غیر مستقیم مشغول به کار نیستند.

درک مشکلات مشتری که شما حل می کنید

نقطه شروع در تعریف بازار هدف برای شما این است که مشکلات را حل کنید. هنگامی که شما یک ایده خوب دارید و عملی هستند، می توانید شروع به کار کنید.

کدام مشتری خاص از پیشنهاد شما بهره مند می شوند؟

از خودتان بپرسید:

این مشکلات برای چه کسی بیشتر آزار دهنده خواهد بود؟

اگر می توانید نشان دهید که هزینه مرتب سازی نکردن مشکلات بیشتر از هزینه برخورد با آنها است، کار شما جذابتر می شود. جنبه هایی مانند تحریک عاطفی، استرس و رسیدن به شهرت را هنگام اجرای راه حل خود، و همچنین هزینه اصلی را در نظر بگیرید. همه این عوامل هستند که ارزش پیشنهادی شما را تشکیل می دهند.

در مورد بازاریابی دیجیتال بیشتر بدانید

چه تخصصی می توانید ارائه کنید؟

یکی از راه های تصمیم گیری در مورد بازارهای مناسب برای پیگیری این است که به تجارت و کارمندان خود فکر کنید.

آیا زمینه های تخصص خاصی دارید؟  به عنوان مثال، آیا شما در بازارهای خاص مانند کار با وکلا تجربه زیادی دارید؟

آیا دانش منحصر به فردی از یک منطقه جغرافیایی خاص دارید؟

آیا بهتر است با انواع خاصی از افراد ارتباط برقرار کنید؟

همه این عوامل می تواند به شما کمک کند تا یک پیشنهاد ویژه جذاب برای بازار هدف خود ایجاد کنید. به عنوان مثال یک حسابدار را در نظر بگیرید که به تنهایی در تهران کار می کند. برای شروع کار در کل کشور احتمالاً عملی نیست.  بنابراین ممکن است تصمیم بگیرد که فقط در شمال غرب با مشتری کار کنند.

رقبای شما چه کسانی هستند؟

هنگامی که در مورد پاسخ برخی از این سالات تصمیم گرفتید، باید به بازار نگاه کنید تا ببینید چه چیز دیگری در دسترس است.  سوالی که باید به آن پاسخ دهید این است:

چرا من منحصراً برای حل مسئله قرار گرفته ام؟

ممکن است برای برخی از بازارها پاسخی وجود نداشته باشد.  با این حال، در بخشهای خاص یا مکانهای جغرافیایی ممکن است پاسخ قانع کننده ای به این سوال وجود داشته باشد.

اگر قادر به پاسخ دادن به سوال نیستید ، یا بازار هدف اشتباه دارید یا پیشنهاد اشتباه در این حالت ، قبل از شروع به هدف قرار دادن مشتریان خود ، باید کارهای بیشتری انجام دهید.

تمرکز بر نیازهای مخاطبان هدف شما

اغلب شرکت ها فضای تبلیغاتی ارزشمند آنچه که برای آنها مهم است، صحبت می کنند، نه مشتریانشان. تبلیغات موثر با گوش دادن به مخاطبان شما آغاز می شود. آیا مخاطبان هدف شما شامل سرپرست های اجرایی، پزشکان یا کارکنان اداری هستند؟ تبلیغات شما باید با آنها و نیازهای آنها صحبت کند.

در مورد بازاریابی دیجیتال بیشتر بدانید

اعتماد و اعتبار

با استفاده از راستگویی به مخاطب، تصاویر، یک شرکت تبلیغاتی می تواند به شما در ایجاد استراتژی برای ایجاد اعتماد بین شما و مخاطب کمک کند. اگر اعتماد و اعتبار را با مخاطب هدف خود ایجاد نکنید، تلاش برای جذب آنها بی معنی خواهد بود. نبردی برای کسب و کار جدید، جوان و نسبتا ناشناخته، اعتبار و اعتماد برای موفقیت و رشد آینده ضروری است.

مطالعات نشان می دهد که تعداد آگهی های تبلیغاتی و نام تجاری که یک فرد در هر روز می بیند بیش از 5000 است. از همه آگهی ها که در یک روز می بینند، فقط به طور متوسط تعداد کمی مورد توجه  مردم قرار می گیرند. پس از مدتی، درصد زیادی از تبلیغات به موارد کم اهمیت تبدیل می شود و عمدتا عموم مردم نادیده گرفته می شود.

بنابراین شما باید با استفاده از کلمات و جملات با معنا و گرافیک بالا تبلیغات جذابی انجام دهید.

دنبال کنید @ اینستاگرام