کوپه های قدرتمند 2022 با نگاهی به طراحی 2002 افسانه ای! (+عکس)
ب ام و اعضا جدید سری 2 را معرفی کرد/

کوپه های قدرتمند 2022 با نگاهی به طراحی 2002 افسانه ای! (+عکس)

طراحان آلمانی ترجیح داده اند تا در رابطه با طراحی سری 2 جدید بیشتر محافظه کار باشند، به همین جهت در قسمت دماغه شرایط بسیار متعادل تری را در مقایسه با محصولات جدید سری 7 و 4 مشاهده می کنیم.

موبنا؛ مازیار دانیالی ب ام و سری 2 با توجه به ارائه در کلاس کوپه و طراحی جمع و جور به نوعی یادآور 2002 افسانه ای باواریایی ها در دهه 60 و 70 میلادی است. اکنون تصاویر رسمی مدل 2022 سری 2 منتشر شده که می توان آنرا جز بهترین های کلاس کوپه در شرایط فعلی بازار جهانی دانست.

البته محصولات جدید سری 2 یعنی مدل های 230i و M240i اکس درایو فقط با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک در بازار آمریکا ارائه می شوند و دیگر خبری از جعبه دنده دستی نیست که این مساله برخی از هواداران را آزرده خاطر خواهد کرد. ب ام و برای اروپا مدل 220i را عرضه می کند که معادل 230i برای بازار آمریکا است.

طراحان آلمانی ترجیح داده اند تا در رابطه با طراحی سری 2 جدید بیشتر محافظه کار باشند، به همین جهت در قسمت دماغه شرایط بسیار متعادل تری را در مقایسه با محصولات جدید سری 7 و 4 مشاهده می کنیم. یک گریل(جلوپنجره) دوبخشی ساده، چراغ های اصلی هماهنگ با گرافیک داخلی بروزشده و بامپر(سپر) اسپرت با ورودی های هوا منظره دلنشینی را شکل داده اند.

در نمای جانبی نیز جزئیات حجیم در یک محیط محدود به خوبی جانمایی شده اند تا این کوپه کاملا چالاک دیده شود. چراغ  های اصلی عقب الگوی ساده اما فوق العاده زیبایی دارند. گرافیک داخلی آنها نیز کاملا به شرایطی که در دماغه مشاهده کردیم، هماهنگ و جور است.

در زمینه طراحی کابین، ب ام و سبک خاص خود را دارد و برای بسیاری از کمپانی های دیگر ایده ساز بوده است. اینجا هم زبان طراحی اختصاصی با استفاده از جزئیات کرومی باکیفیت، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، دکمه های کنترلی کامل روی فرمان، نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی، سامانه نرم افزاری آی درایو 7، پشتیبانی وایرلس از اپل کارپلی و اندروید اوتو، نمایشگر هداپ آپشن، پشتیبانی از دستیار صوتی الکسای امازون، کلید دیجیتال هماهنگ با تلفن همراه هوشمند و … به اوج جذابیت خود رسیده است.

در قسمت پیشرانه برای مدل 230آی از نمونه توربوشارژ 4 سیلندر 2 لیتری با 255 اسب بخار خروجی و گشتاور 400 نیوتن متر استفاده شده است.

اما در ام240آی تپنده 6 سیلندر 3 لیتری برابر با 382 اسب بخار خروجی و 500 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

230i طی 5.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. این شاخص برای M240i برابر با 4.1 ثانیه است. بیشینه سرعت هر دو مدل برابر با 250 کیلومتر برساعت است.

سیستم تعلیق ارتقا یافته تجربه رانندگی اسپرت با محصولات سری 2 جدید را به میزان چشمگیری بهبود داده است. در M240i سیستم تعلیق تطبیقی و تجهیزات بیشتر موجب شده تا فرمان پذیری بهتری را نیز شاهد باشیم.

جالب آنکه کیت تعلیق M اسپرت بصورت آپشن برای مدل 230آی نیز قابل سفارش است.

رینگ های 230آی در اندازه 18 اینچی ارائه می شوند و نمونه 19 اینچی آپشن است اما در مدل ام240آی رینگ های 19 اینچی به عنوان گزینه استاندارد روی خودرو نصب هستند.

قیمت پایه این خودروها هنوز از جانب ب ام و مشخص نشده است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام