مرسدس AMG GLB 35 چه ویژگی هایی دارد؟ (+عکس)
بنز و معرفی یک کراس اوور جعبه ای پرقدرت/

مرسدس AMG GLB 35 چه ویژگی هایی دارد؟ (+عکس)

خودرو طی 5.1 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با 249 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

موبنا؛ مازیار دانیالی – باتوجه به بازار خوب و رقابت جدی در کلاس کراس اوور، مرسدس بنز در سال 2019 خانواده GLB را وارد خط تولید خود کرد. یک کراس اوور جعبه ای که در واقع فضای بین کلاس GLA و GLC را به خود اختصاص می داد.

GLB در بازار عملکرد مناسبی را از خود به نمایش گذاشت تا اداره کنندگان کمپانی آلمانی را متقاعد کند که ادامه توسعه و تولید آنرا مدنظر داشته باشند. هم اکنون تصاویر AMG-GLB 35 مدل 2021 روی خط رسانه های خودرویی قرار دارد که در ادامه نگاهی به ویژگی های آن خواهیم داشت.

طراحی

AMG-GLB 35 درمدل 2021 همچنان می تواند یکی از زیباترین کراس اوورهای بازار لقب بگیرد. بویژه در قسمت دماغه که پیوند فوق العاده ای از سادگی و زیبایی را به نمایش می گذارد. چراغ های اصلی جلو و گرافیک داخلی آنها یکی از پرطرفدارترین نمونه های توسعه یافته توسط مرسدس بنز در نظرسنجی ها بوده است.

طراحی اتاق و بویژه ستون آخر دلیلی است که کلاس GLB  را به طراحی جعبه ای نزدیک می کند. چراغ های اصلی عقب نیز کاملا در سبک سدان های گران قیمت مدل روز مرسدس طراحی شده که در نوع خود زیبا و مجلل است.

کابین

مرسدس بنز در طراحی فضای داخل کابین تنها دنبال رو سبک خاص خود است. نمایشگرهای دیجیتال یکپارچه (هر کدام 10.3 اینچ) ویژه اطلاعات کیلومتر و همچنین تنظیمات سیستم سرگرمی لمسی به همراه دکمه های کنترلی کامل روی فرمان چرم، جلوه ای بینظیر را ایجاد کرده اند.

عناصر کرومی در بخش های مختلف نیز بر زیبایی کار افزوده اند.

پیشرانه

باتوجه به حضور آ ام گ و لوگوی آن در نام این محصول انتظار عملکرد بالایی از پیشرانه ایجاد می شود و البته مرسدس به خوبی انتظارات را نیز پاسخ داده است. تپنده توربوشارژ 4 سیلندر 2 لیتری با 302 اسب بخار خروجی و گشتاور 295 پوندفوت گزینه ای ایده ال برای GLB 35 محسوب می شود.

سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد و در بخش جعبه دنده نیز از نمونه 8 سرعته دوکلاچه اتوماتیک استفاده شده است.

خودرو طی 5.1 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با 249 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

شاخص مصرف سوخت برای کراس اوور 1755 کیلوگرمی آلمانی بدین شرح گزارش شده است:

در شهر 11.2 لیتر

در بزرگراه 9 لیتر

در حالت ترکیبی 10.2 لیتر

قیمت پایه این خودرو 49500 دلار و در تریمی که تصاویرش را مشاهده می کنید 61665 دلار است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام