سردرد و گلودرد؛ شایع‌ترین علائم این روزهای کرونا

نتایج یک بررسی بیانگر آن است، افراد مبتلا به کووید 19 اکنون گلودرد و سردرد را به عنوان شایع ترین علامت گزارش می‌کنند.

موبنا – به گزارش دیلی‌میل، نتایج یک بررسی میدانی بیانگر آن است، افراد مبتلا به کووید اکنون گلودرد و سردرد را به عنوان شایع ترین علامت گزارش می‌کنند.
به گفته محققان، افراد جوان آلوده اکنون علائم خفیف مانند سرماخوردگی را نشان می‌دهند و سردرد، گلودرد و آبریزش بینی اکنون بیشترین علائم گزارش شده در بیماری کووید است.
سرویس سلامت ملی انگلیس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، سرفه مداوم یکی از علائم مهم در ابتلا به نوع هندی ویروس کرونا است که باید جدی گرفته شود.
دانشمندان دانشگاه کینگز لندن که یک پروژه نظارت بر ویروس کرونا را اجرا می‌کنند، می‌گویند این بیماری اکنون متفاوت عمل می‌کند و در حال حاضر جوانان بیشتر از سایر گروه‌های سنی در خطر آلودگی هستند، ضمن اینکه ممکن است ویروس در بدن آنها مانند سرماخوردگی ضعیف ظاهر شود.
محقق ارشد این پژوهش تأکید می‌کند، اگر افراد تصور می‌کنند دچار سرماخوردگی شده‌اند، باید آزمایشات لازم را انجام دهند تا از گسترش احتمالی کووید ۱۹ جلوگیری کنند.
اما مطالعات دیگر ادعا کرده‌اند که از دست دادن اشتها، بثورات پوستی، کهیر، درد عضلانی و اسهال می‌تواند از علائم کووید باشد.
ایالات متحده ۱۱ علامت را که شامل سردرد و آبریزش بینی است نیز جزء علائم ابتلا به ویروس تشخیص داده است؛ حدود یک سوم از افراد مبتلا به ویروس بدون علامت هستند و می‌توانند ناآگاهانه آن را به دیگران منتقل کنند.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام