بازگشت متفاوت یک دهه هفتادی در کلاسی جدید(+عکس)

موبنا؛ مازیار دانیالی ماوریک اولین بار در فاصله سال های 1970 تا 1979 برای نامگذاری سدان کامپکت فورد فالکن مورد استفاده قرار گرفت. اکنون کمپانی آمریکایی یک بار دیگر برند ماوریک را به صحنه آورده تا ضمن اشاره به خاطرات دهه 70(میلادی) خود؛ اینبار یک پیکاپ کامپکت را به بازار جهانی معرفی کند.

ماوریک مدل 1972

ماوریک مدل 1972

ماوریک طراحی متفاوتی را همراه خود دارد که شاید قسمت مهم آن به علت عدم استفاده از زوایای تند و تیز باشد. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید امتداد اکثر خطوط بدنه در این پیکاپ گرد و کنترل شده، است که در نوع خود متفاوت با آن چیزی است که از پیکاپ های آمریکایی انتظار داریم.

از منظر ابعاد برابر با 5072 میلیمتر در طول و 1745 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. طول قسمت بار نیز برابر با 1382 میلیمتر است. این وانت دو کابین 4 درب فقط در همین یک تریم برای بدنه عرضه می شود و قیمت پایه آن نیز 19995 دلار اعلام شده است.

در بخش پیشرانه برای تریم پایه موتور 2.5 لیتری هیبریدی 4 سیلندر با 191 اسب بخار خروجی استفاده شده است. جعبه دنده سی وی تی با محور جلو در ارتباط است اما سامانه تمام چرخ محرک در حالت آپشن پیش روی مشتریان قرار می گیرد.

میانگین مصرف سوخت این خودرو برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 5.9 لیتر محاسبه شده است.

گزینه دیگر در بخش پیشرانه به تپنده 2 لیتری توربوشارژ با 250 اسب بخار خروجی و 376 نیوتن متر گشتاور دارد. این مجموعه با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک در ارتباط با محور جلو هماهنگ است. اینجا هم سامانه تمام چرخ محرک در حالت آپشن ارائه می شود.

ظرفیت یدکشی پیشرانه هیبریدی 907 کیلوگرم و پیشرانه توربو 1814 کیلوگرم محاسبه شده است.

ماوریک در مقایسه با سایر پیکاپ های فورد

ماوریک در مقایسه با سایر پیکاپ های فورد

هر چند در بخش هایی از کابین مواد دارای بافت سخت استفاده شده اما طراحی مینیمال کابین این خودرو می تواند به خوبی با مخاطب خود ارتباط برقرار کند. از ویژگی های این بخش می توان به نمایشگر 8 اینچی سیستم سرگرمی در حالت استاندارد، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، ترمز اضطراری، هدلایت اتوماتیک، نور بالای اتوماتیک، هات اسپات 4جی، پورت برق 12 ولت، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی، نمایشگر 4.2 اینچی اطلاعات کیلومتر و در تریم های بالاتر 6.5 اینچی و … اشاره کرد.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا