آروس سنات؛ معجون "NAMI" از انگلیس تا آلمان!

روس ها «رولز-رویس فانتوم» را کپی کردند (+فیلم و عکس)

سابقه NAMI به سال 1918 میلادی باز می گردد و ابتدا در زمینه توسعه پلتفرم های تراکتور فعالیت داشته و طی زمان تبدیل به یکی از مراکز مهم تحقیقات صنعت خودرو در روسیه شده است.

موبنا؛ مازیار دانیالی آروس سنات نام یک خودروی لوکس است که توسط موسسه تخقیقات اتومبیل NAMI توسعه یافته است. سابقه NAMI به سال 1918 میلادی باز می گردد و ابتدا در زمینه توسعه پلتفرم های تراکتور فعالیت داشته و طی زمان تبدیل به یکی از مراکز مهم تحقیقات صنعت خودرو در روسیه شده است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ آروس سنات در طراحی بدنه یک کپی کامل از رولز-رویس فانتوم است که از سال 2018 در یلابوگا روی خط تولید قرار دارد و 120 دستگاه از آن ارائه شده است.

رولز-رویس فانتوم

رولز-رویس فانتوم

رولز-رویس فانتوم

نمای عقب فانتوم

نمای عقب فانتوم

سنات در کلاس سدان فول سایز لوکس قرار دارد و از منظر ابعاد در نسخه استاندارد برابر با 5630 میلیمتر در طول، 2020 میلیمتر در عرض و 1695 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 3300 میلیمتر است.

وزن خالص نسخه استاندارد 2700 کیلوگرم است.

 

 

در نسخه لیموزین طول خودرو به 6620 میلیمتر افزایش می یابد و در نمونه ضد گلوله مخصوص جابجایی مقامات عالی رتبه دولتی روسیه وزن خودرو به دلیل استفاده از پنل های مقاوم به 6200 کیلوگرم افزایش یافته است.

رینگ ها در حالت استاندارد 20 اینچی هستند.

در قسمت پیشرانه این خودرو مهندسی پورشه و بوش مورد توجه قرار گرفته تا تپنده 4.4 لیتری 8 سیلندر توربودوقلو در هماهنگی با موتور الکتریکی 62 اسب بخاری عملکرد مناسبی را به نمایش بگذارد. این مجموعه هیبریدی با جعبه دنده 9 سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود.

میزان خروجی پیشرانه 598 اسب بخار و گشتاور آن 880 نیوتن متر است. شتاب صفر تا صد 6 ثانیه ای و بیشینه سرعت 250 کیلومتر برساعت از دیگر ویژگی های فنی آن محسوب می شود.

در طراحی کابین تلاش شده یک محیط لوکس در سطح رولز-رویس و بنتلی شکل بگیرد. استفاده از چرم و چوب طبیعی، صندلی های تشریفاتی مجهز به ماساژور و تنظیم برقی، امکانات پذیرایی، نمایشگر اختصاصی برای هر سرنشین و … در فضای داخل کابین جلب نظر می کند.

در بخش ایمنی نیز این خودرو مجهز به مجموعه ای کامل از سنسورهای هشدار و پیشگیری از تصادف، کروز کنترل هوشمند، ترمز اضطراری، رانندگی خودران سطح 3 و … است.

برچسب قیمت نسخه معمولی آروس سنات عدد 160 هزار دلار را نشان می دهد. نسخه لیموزین تقریبا 2 برابر این مبلغ تمام می شود.

طراحی بدنه

کابین

 

شاسی و پیشرانه

تنوع رنگ بدنه و تریم کابین

نسخه لیموزین

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام