ماکارونی با قابلیت تبدیل به اشکال سه بعدی هنگام پخت (+عکس)

به طور کلی در این آزمایش یک تکنیک شکل گیری شیار دار بررسی شد که می تواند به تولید و حمل و نقل راحت تر انواع مواد خصوصا خوراکی ها کمک کند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – یکی از تیم های تحقیقاتی فعال در آزمایشگاه مواد دانشگاه کارنگی ملون آمریکا اقدام به طراحی و تولید ماکارونی های تخت کرده اند که پس از پخته شدن به انواع اشکال سه بعدی تبدیل می شوند. ایده این پروژه از بررسی بسته بندی های جمع و جور مبلمان که به دنبال جعبه گشایی به شکل اصلی خود در می آیند الهام گرفته شده است.

برای تولید این ماکارونی های عجیب و غریب تنها از آرد سمولینا و آب استفاده و در راستای تبدیل آنها به اشکال لوله ای، مارپیچی و موج دار شیارهای کوچکی روی سطح خمیر تخت ماکارونی ایجاد شد.

به طور کلی در این آزمایش یک تکنیک شکل گیری شیار دار بررسی شد که می تواند به تولید و حمل و نقل راحت تر انواع مواد خصوصا خوراکی ها کمک کند. از آن جایی که مواد پلاستیکی مورد استفاده در بسته بندی های مواد غذایی یکی از عوامل اصلی دفن زباله های بیشتر در آمریکا و سراسر دنیا به شمار می رود، یافتن استراتژی های موثر در تولید فرآورده های غذایی که فضای کمتری را اشغال می کنند اهمیت زیادی در آینده خواهد داشت.

 

 

 

 

 

دنبال کنید @ اینستاگرام