محصولات شرکتی «ادرار گاو» برای مبارزه با کرونا! (+عکس)

محصولات شرکتی «ادرار گاو» برای مبارزه با کرونا! (+عکس)

از همه عجیب تر آن که به تازگی تصاویری از یک محصول شرکتی که محتوی ادرار گاو در طعم های مختلف مانند آناناسی و پرتقالی است، در سراسر فضای اینترنت سریعا وایرال شده است!

موبنا؛ رکسانا دانیالی – شاید تعجب کنید اما فواید استفاده از ادرار گاو تا به امروز توسط افراد سرشناس و حتی بازیگران محبوب سینما در هند مورد تایید قرار گرفته است و برخی ادعا می کنند که قادر به درمان کووید- 19 نیز خواهد بود. اما از همه عجیب تر آن که به تازگی تصاویری از یک محصول شرکتی که محتوی ادرار گاو در طعم های مختلف مانند آناناسی و پرتقالی است، در سراسر فضای اینترنت سریعا وایرال شده است!

در مجموع با وجود آن که نوشیدن ادرار گاو به منظور درمان بیماری های مختلف در اکثر نقاط جهان غیر قابل درک است و طرفداران و منتقدان خاص خود را دارد، اما تولید محصولی کارخانه ای با طعم های میوه ای متنوع آن هم برای درمان یک بیماری ویروسی همچون کووید- 19، از هر نظر شوکه کننده است.

تصویری که در ادامه مشاهده می کنید 3 بسته را نشان می دهد که هر یک طعم متفاوتی از ادرار گاو را در خود جای داده اند. به نظر می رسد این بسته های 250 میلی لیتری محتوی “ادرار خالص” باشند که با استفاده از طعم دهنده های میوه ای تبدیل به محصولاتی تجاری شده اند!

هیچگونه اطلاعات صحیحی از مکان و زمانی که این عکس گرفته شده در دست نیست و امکان جست و جوی مدل های آناناس و پرتقال در فروشگاه های آنلاین نیز وجود ندارد. البته به نظر می رسد که نمونه خالص (سبز رنگ) در فروشگاه آمازون در دسترس باشد و بتوان آن را از فروشنده های مختلفی سفارش داد.

البته این اولین باری نیست که ادرار گاو طعم دار وارد بازار می شود و برای نمونه مشابه همین اتفاق در سال 2018 نیز رخ داد. با این حال به علت تولید محصولی عجیب و غریب برای درمان کووید- 19 و توصیه به استفاده از آن در کشورهای مختلف مانند هند، تعداد زیادی از پزشکان به این مسئله واکنش نشان داده اند.

تصویر مربوط به دهلی می شود که هر بطری 4.83 دلار قیمت دارد.

تصویر مربوط به دهلی می شود که هر بطری 4.83 دلار قیمت دارد.

حال در سوی دیگر این داستان پزشکانی حیرت زده قرار دارند که نسبت به استفاده از ادرار گاو برای پیشگیری و یا درمان کووید- 19 هشدار می دهند و اظهار می دارند که هیچ مدرک علمی قابل استنادی در راستای تایید اثربخشی این مواد وجود ندارد. در مقابل با استناد به مقاله ای از مرکز ملی اطلاعات زیست فناوری آمریکا، روش بی اساس ادرار درمانی می تواند خطر گسترش بیماری های دیگر را به همراه داشته باشد.

پاندمی ویرانگر کروناویروس تاکنون 22.66 میلیون کیس ابتلا و 246116 فوتی در هند داشته است. به گفته کارشناسان آمار واقعی 5 الی 10 برابر بیشتر است و شمار زیادی از شهروندان برای تهیه اکسیژن و دارو و حتی یافتن تخت خالی در بیمارستان ها با مشکل مواجه هستند.

در آیین هندو گاو نماد مقدس زندگی و زمین است و از این رو قرن هاست که هندوها از سرگین این حیوان برای تمیز کردن خانه ها و یا حتی تشریفات مذهبی استفاده می کنند. چنین باورهایی سبب شده تا اعتقاد به خواص درمانی و ضد عفونی کنندگی ادرار و سرگین گاو در میان هندوها رواج یابد. آنها تصور می کنند که مصرف منظم ادرار گاو سبب القای ایمنی جسمی و بهبود وضعیت عمومی بدن می شود.

این در حالی است که نه تنها ایمنی خاصی ایجاد نخواهد شد، بلکه ریسک تظاهر بیماری های دیگر به خصوص انواع امراض مشترک میان حیوان و انسان هم بالا خواهد رفت. همچنین نگرانی هایی وجود دارد که استفاده از چنین روش هایی منجر به گسترش شیوع کووید- 19 نیز بشود زیرا افراد معمولا برای نوشیدن ادرار گاو در هند به صورت گروهی دور یکدیگر جمع می شوند و همین باعث عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد شد. دکتر JA Jayalal رئیس انجمن پزشکی هند اضافه می کند: مردم باید از روش های غیر علمی دوری و فقط از متدهایی استفاده کنند که به صورت قطعی به اثبات رسیده باشند تا از این طریق جلوی انتشار بیماری های دیگر نیز گرفته شود.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام