تریم های استرایکر و اگرسر به خانواده SSC وارد می شوند (+عکس)
تواتارا و معرفی سریعترین خودروی جهان/

تریم های استرایکر و اگرسر به خانواده SSC وارد می شوند (+عکس)

براساس اطلاعات موجود؛ تنها 100 دستگاه از نسخه استاندارد تواتارا، 100 دستگاه استرایکر و 10 دستگاه اگرسر تولید خواهد شد. با این حجم تولید؛ تواتارا تبدیل به سریع ترین خودروی جهان که دارای فاز تولید اقتصادی است، می شود.

موبنا؛ مازیار دانیالی – ابرخودروی اس اس سی تواتارا بی شک یکی از خاص ترین محصولاتی است که تا کنون در جهان خودرو معرفی شده است. مدتی قبل طی مطلبی به معرفی این هیولای 1350 اسب بخاری(با سوخت ویژه به 1750 اسب بخار می رسد) پرداختیم که اینجا می توانید جزئیات مرتبط را مطالعه کنید. بیشینه سرعت ثبت شده برای تواتارا 455.24 کیلومتر برساعت است.

اخیرا دو نسخه جدید از تواتارا معرفی شده که با نام های استرایکر و اگرسر شناسایی می شوند. در نسخه استرایکر مهندسان تواتارا روی توسعه ائروداینامیک خودرو متمرکز شده اند تا به میزان چشمگیری داون فورس را افزایش دهند.

اس اس سی بطور ساده و خلاصه دستیابی به هدف خود را از طریق 3 فاکتور توضیح می دهد که موجب تولید نیروی داون فورس 1100 پوندی برای تمام بدنه در سرعت 257 کیلومتر برساعت می شود. فاکتورهایی شامل: باله فعال عقب، اسپلیتر جلو و پنل های رکاب جانبی. استفاده از موارد مورد ذکر موجب بهبود 45.4 درصدی داون فورس در قسمت جلوی خودرو و 54.6 درصدی در قسمت عقب می شود. میزان استفاده از فیبرکربن در قسمت داخلی کابین نیز در مقایسه با نسخه استاندارد بیشتر بوده است.

گفتی است؛ داون فورس یا نیروی رو به پایین به نیرویی گفته می شود که توسط گرانش و جریان هوا به سمت پایین وارد و باعث چسبندگی بیشتر خودرو به زمین خواهد شد.

میزان خروجی پیشرانه تغییر نداشته و همان 1750 اسب بخار برای بیشینه آن اعلام شده است.

اما در نسخه اگرسر میزان خروجی به 2200 اسب بخار افزایش یافته و مجوز حضور در خیابان را ندارد. این محصول تنها برای حضور در پیست معرفی شده است.

براساس اطلاعات موجود؛ تنها 100 دستگاه از نسخه استاندارد تواتارا، 100 دستگاه استرایکر و 10 دستگاه اگرسر تولید خواهد شد. با این حجم تولید؛ تواتارا تبدیل به سریع ترین خودروی جهان که دارای فاز تولید اقتصادی است، خواهد شد.

در رابطه با قیمت اطلاعات رسمی ارائه نشده است.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام