عنوان طولانی باواریایی ها برای معرفی یک اولین (+عکس)
ب ام و ام4 کامپتیشن کانورتیبل اکس درایو 2022؛

عنوان طولانی باواریایی ها برای معرفی یک اولین (+عکس)

تغییر حالت سقف کانورتیبل در سرعت 50 کیلومتر برساعت تنها 18 ثانیه زمان لازم دارد و البته این سقف در مقایسه با نمونه ای که در نسل قبل ام4 کانورتیبل استفاده شد؛ حدود 40 درصد سبک تر شده است.

موبنا؛ مازیار دانیالی ب ام و ام4 کامپتیشن کانورتیبل اکس درایو 2022 عنوانی طولانی است که برای معرفی یکی از جدیدترین و برترین محصولات اسپرت باواریایی ها انتخاب شده است.  همچنین این اولین مدلی است که سامانه تمام چرخ محرک(اکس درایو) را وارد خانواده ام4 کانورتیبل می کند.

قیمت پایه این دلبر آلمانی برابر با 86300 دلار اعلام شده و فروش آن از ماه اکتبر آغاز می شود.

حضور لوگوی کامپتیشن در این خودرو به مفهوم یک محصول پرفورمنس کارخانه ای است که تا کنون چندین مدل مطرح آن را نیز در گروه خودروی عصر ایران معرفی کرده ایم.

ام4 کامپتیشن کانورتیبل اکس درایو با مدل 2022 از پیشرانه 3 لیتری(با کد S58B30T0) 6 سیلندر توربودوقلو استفاده می کند که دقیقا با نمونه حاضر در کوپه و سدان ام3 مشابه است. این پیشرانه 503 اسب بخار خروجی و 649 نیوتن متر گشتاور دارد. در بخش جعبه دنده نیز از نمونه 8 سرعته اتوماتیک در ارتباط با سامانه اکس درایو(تمام چرخ محرک اختصاصی ب ام و) استفاده شده است.

باتوجه به قابلیت های سامانه مذکور؛ راننده می تواند شرایط رانندگی مدنظر خود را با یکی از حالت های: تمام چرخ محرک، تمام چرخ محرک اسپرت و همچنین وضعیت خاموش سامانه هماهنگ کند.

خودرو در آزمایش ها طی 3.6 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برثانیه رسیده و بیشینه سرعت نیز روی 250 کیلومتر برساعت محدود شده است. البته در صورت انتخاب پکیج ام بیشینه سرعت 280 کیلومتر برساعت خواهد بود.

تغییر حالت سقف کانورتیبل در سرعت 50 کیلومتر برساعت تنها 18 ثانیه زمان لازم دارد و البته این سقف در مقایسه با نمونه ای که در نسل قبل ام4 کانورتیبل استفاده شد؛ حدود 40 درصد سبک تر شده است.

ام4 کامپتیشن کانورتیبل اکس درایو جدید با رینگ های استاندارد 19 اینچی در محور جلو و 20 اینچی در محور عقب ارائه می شود. سیستم ترمز در حالت استاندارد به 6 پیستون کالیپر ثابت با روتورهای 380 میلیمتری در چرخ جلو و نمونه تک پیستون با کالیپرهای غیرثابت و دیسک 370 میلیمتر در چرخ عقب مجهز شده است.

در حالت آپشن امکان انتخاب روتورهای سرامیکی 400 میلیمتری برای چرخ های جلو و 380 میلیمتری برای عقب نیز فراهم شده است.

در فضای داخل کابین، کیفیت بالای ب ام و مخاطب را کاملا همراه خود می کند. از جمله امکانات این فضا می توان به نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر 12.3 اینچی و نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی 10.25 اینچی با آی درایو 7.0 اشاره کرد.

صندلی های اسپرت در حالت استاندارد مجهز به گرم کن و تهویه هستند و پوشش چرمی بسیار باکیفیتی نیز برای آنها کار شده است. صندلی های اسپرت ام پکیج با قاب فیبرکربن که حدود 9.5 کیلوگرم نیز سبک تر هستند در حالت آپشن ارائه می شوند.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام