برگزاری نمایشگاه نخستین ربات انسان‌نمای هنرمند جهان

برگزاری نمایشگاه نخستین ربات انسان‌نمای هنرمند جهان

«موزه‌ طراحی» در لندن اکنون میزبان نمایشگاه هنری نخستین‌ ربات انسان‌نما هنرمند جهان است.

موبنا – به گزارش لایوساینس، «موزه‌ طراحی» اکنون میزبان نمایشگاه هنری نخستین‌ ربات انسان‌نما هنرمند جهان است.

نخستین ربات انسان‌نما هنرمند جهان  که «آیدا»(Ai-Da) نام دارد به طور ویژه برای این طراحی شده است که خلاق باشد؛ یک موزه هنری در لندن از  ۱۸ ماه می برای نمایش‌های مهارت این ربات انسان افتتاح شده است.

این تصاویر به طرز شگفت آور دقیق، نقش هوش مصنوعی (AI) در جامعه بشری را زیر سوال می‌برد و این ایده را که هنر منحصراً یک ویژگی انسانی است، به گفته سازندگانش، به چالش می‌کشد.

«Ai-Da» به گونه‌ای طراحی شده است که مانند یک انسان زن رفتار می‌کند؛ به گزارش گاردین، ​​تیمی از برنامه نویسان، کارشناسان هنری و روانشناسان از دانشگاه آکسفورد و دانشگاه لیدز انگلیس دو سال از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ را صرف توسعه این ربات کردند و نام وی به نام آدا لاولاس، ریاضیدان پیشگام انگلیسی است که از اولین برنامه نویسان رایانه به حساب می‌آید.

نمایشگاه «آیدا: پرتره یک ربات» برای نخستین‌بار در جهان سه خودنگاره عظیم را به نمایش گذاشته که توسط یک ربات انسان‌نما فوق واقعی خلق شده‌اند.

پرتره‌های جدید «Ai-Da» ترکیبی از هوش مصنوعی مداوم به روز شده، برنامه نویسی داخلی و رباتیک پیشرفته است. چشم‌ها در واقع دوربینی هستند که به ربات اجازه می‌دهد تا در آنچه در آن خودش نقاشی یا مجسمه سازی می‌کند «نگاه» کند و آن را تکرار کند. بازوهای رباتیک توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند که قادر به ایجاد پرتره‌های واقع گرایانه است، در عین حال شامل تکنیک‌ها و طرح‌های رنگی است که در نمونه‌های هنری ایجاد شده توسط هنرمندان انسانی واقعی که در هوش مصنوعی بارگذاری می‌شوند، استفاده می‌شود.

در گذشته، کارهای «Ai-Da» شامل نقاشی‌های انتزاعی بر اساس مدل های پیچیده ریاضی بود و به گفته آرت نت، اولین نمایشگاه وی بیش از ۱ میلیون دلار فروش هنری داشت.

برگزاری نمایشگاه نخستین ربات انسان‌نمای هنرمند جهان

 منبع: فارس

دنبال کنید @ اینستاگرام