پروتز و تغییراتی که باورکردنی نیستند! (+فیلم و عکس)
چگونه یک شرکت مکزیکی با سیلیکون هنرنمایی می کند!

پروتز و تغییراتی که باورکردنی نیستند! (+فیلم و عکس)

پروتزهای زیبایی محصولاتی پلاستیکی هستند که قسمت های بدن را شبیه سازی می کنند. آنها بخش های از دست رفته بدن را پوشش می دهند و به بازیابی زیبایی از دست رفته فرد کمک می کنند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – شاید تفاوتی که یک پروتز زیبایی خوش ساخت می تواند در زندگی یک فرد ایجاد کند، بی اندازه باشد. اعتماد به نفس، و همچنین راحت بودن با خود و بدن خود بخشی جدایی ناپذیر از زندگی و حفظ کیفیت زندگی است، اما یافتن پروتزهای خارجی که هر دو مورد را محقق کنند اغلب کاری دشوار و چالش برانگیز است.

 

دیانست (Dianceht) شرکتی مکزیکی است که در سال 2005 تاسیس شده و به طور خاص در زمینه تولید پروتزهای زیبایی که بسیار طبیعی به نظر می رسند، فعالیت می کند. این شرکت به تولید پروتزهای سفارشی و با کیفیت بالا برای قسمت های قطع شده بدن مانند انگشتان، دست، بازو، گوش، پا، و بینی می پردازد.

پروتز زیبایی چیست و چه عملکردی دارد؟

پروتزهای زیبایی محصولاتی سیلیکونی هستند که قسمت های بدن را شبیه سازی می کنند. آنها بخش های از دست رفته بدن را پوشش می دهند و به بازیابی زیبایی از دست رفته فرد کمک می کنند. پروتزهای زیبایی به افرادی که قطع عضو را تجربه کرده اند اجازه می دهند تا به راحتی در محیط های خانوادگی، کاری و اجتماعی حضور یابند.

 

 

پروتزهای شرکت دیانست از چه چیزی ساخته می شوند؟

پروتزهای زیبایی از الاستومرهای خانواده سیلوکسان ساخته می شوند. این مواد به جای زنجیره های کربن بر مبنای زنجیرهای سیلیکون ساخته می شوند، از این رو، پروتزها در حلال های ارگانیک معمول مانند استون، الکل، گازوئیل، و گریس نمی شود. افزون بر این، فقدان کربن در ساختار آنها موجب می شود تا در برابر دماهای بالا بسیار مقاوم باشند. ماده مبتنی بر سیلیکون به کار رفته در ساخت پروتزها دارای ویژگی های کشسان برجسته و مقاومت عالی در برابر شکستگی نیز است.

پروتزهایی که زندگی انسان‌ها را تغییر می‌دهند

پروتزهای زیبایی چگونه به بدن متصل می شوند؟

پروتزها به چند طریق می توانند به بدن متصل شوند که روش مورد استفاده می تواند از یک مورد به مورد دیگر متفاوت باشد. رایج‌ترین روش اتصال استفاده از مکش است. هنگام قرار دادن پروتز روی عضو قطع شده، مکشی جزئی بین پلاستیک و پوست ایجاد می شود که پروتز را بدون ترس از شل شدن هنگام استفاده روزمره یا دست دادن با دیگران سر جای خود نگه می دارد. همچنین در مواردی مانند پروتزهای گوش از چسب های ویژه برای این کار استفاده می شود.

پروتزهایی که زندگی انسان‌ها را تغییر می‌دهند

آیا پروتزهای زیبایی می توانند کاربردی باشند؟

فردی که از پروتز استفاده می کنند باید با آن احساس راحتی کرده و پروتز از نظر دیگران نیز طبیعی به نظر برسد تا وی قادر باشد خود را به خوبی با محیط های خانوادگی، کاری و اجتماعی سازگار کند. جدا از زیبایی، پروتزهایی که توسط شرکت دیانست تولید می شوند بر کاربردی بودن محصول نیز متمرکز هستند. به عنوان مثال، در پروتزهای انگشت یا دست ممکن است از مکانیزمی استفاده شود که فرد را قادر به انجام وظایف ساده نیز خواهد کرد.

پروتزهایی که زندگی انسان‌ها را تغییر می‌دهند

آیا پروتزها قابل تشخیص هستند؟

پروتزهای زیبایی دیانست از طراحی سفارشی با توجه به نیازها و ویژگی های فرد برخوردار هستند، از این رو، بسیار طبیعی به نظر می رسند. یکپارچگی پروتز با بدن به گونه ای است که تشخیص پروتز را دشوار می کند.

البته، تولید یک پروتز زیبایی نیازمند ساعات کاری زیادی است زیرا همان گونه که اشاره شد، هر مورد شرایط منحصر به فرد خود را دارد.

پروتزهایی که زندگی انسان‌ها را تغییر می‌دهند

برای مراقبت از پروتز چه کارهایی باید انجام داد؟

پروتزهای شرکت دیانست بسیار مقاوم هستند، اما برای افزایش طول عمر آنها و استفاده طولانی مدت، برخی توصیه ها باید رعایت شوند. افرادی که دارای پروتز هستند باید هنگام استفاده از ابزارهای برنده بسیار مراقبت باشند. سیلوکسان بسیار شبیه پوست است، از این رو، هر چیزی که می تواند موجب پارگی پوست شود، می تواند به پروتز نیز آسیب برساند. همچنین، پروتزها نباید در برابر دمای بیش از 400 درجه فارنهایت (204 درجه سلسیوس) قرار بگیرند. اگرچه این پروتزها از ویژگی های کشسانی خوبی برخوردار هستند، اما نباید بیش از حد کشیده شوند.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام