پیلموت باراکودا با برچسب 6.5 میلیون دلاری وارد حراج می شود! (+عکس)

پیلموت باراکودا با برچسب 6.5 میلیون دلاری وارد حراج می شود! (+عکس)

از میان این 12 دستگاه تنها 3 دستگاه به جعبه دنده 4 سرعته دستی مجهز شد و تنها یک دستگاه از کانورتیبل ها در رنگ "Winchester Gray" روانه بازار شد که اکنون دقیقا همان خودرو وارد حراج می شود.

موبنا؛ مازیار دانیالی – دهه 60 و اوایل دهه 70 میلادی را به عنوان دوران طلایی خودروهای عضلانی نام می برند. در میان تمامی ستاره هایی که آن سال ها متولد شدند؛ پلیموت باراکودا (معروف به کودا) جایگاه ویژه و متمایزی دارد. اگر به تاریخچه این خودرو علاقه مند هستید، مطالعه این لینک را توصیه می کنیم.

اما به تازگی خبر ورود به حراج یک دستگاه باراکودا سر و صدای زیادی در رسانه های خودرویی جهان همراه داشته است زیرا این یک محصول فوق کمیاب در نوع خود محسوب می شود زیرا در سال 1971 تنها 12 دستگاه هِمی کودا کانورتیبل تولید شد که 7 دستگاه برای بازار آمریکا و 5 دستگاه نیز برای صادرات در نظر گرفته شد.

از میان این 12 دستگاه تنها 3 دستگاه به جعبه دنده 4 سرعته دستی مجهز شد و تنها یک دستگاه از کانورتیبل ها در رنگ “Winchester Gray” روانه بازار شد که اکنون دقیقا همان خودرو وارد حراج می شود.

براساس اطلاعات موجود؛ هِمی کودا مدل 1971 ابتدا به فرانسه می رود و در اختیار مالک خود قرار می گیرد اما پس از دو دهه مجددا به آمریکا بازگردانده می شود. نکته جالب آنکه موتور اصلی هِمی 425 اسب بخاری بدون تغییر در وضعیت مطلوبی نگهداری شده است.

کیلومترشمار خودرو عدد واقعی 98553 کیلومتر را نشان می دهد که با توجه به سن یک عدد رویایی در نوع خود است. کارشناسان پیش بینی می کنند قیمت خودرو در حراج  5.75 میلیون تا 6.5 دلار خواهد بود. در سال 2014 نمونه مشابهی از پلیموت کودا با عدد 3.5 میلیون دلار در اختیار مالک جدید خود قرار گرفت.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام