پتوی «Bridgehill» ویژه اطفا حریق خودرو (+فیلم)
محصولی جالب و خلاقانه با کاربرد آسان و ایمن؛

پتوی «Bridgehill» ویژه اطفا حریق خودرو (+فیلم)

یک کمپانی نروژی به نام Bridgehill محصولی بسیار کاربردی را معرفی کرده که در واقع یک پتوی مخصوص اطفا حریق خودرو است.

موبنا؛ مازیار دانیالی – کنترل آتش سوزی خودرو و پایان دادن به آن با توجه به وجود باک حاوی بنزین و بسیاری از مواد اشتعال زای دیگر جز خطرناک ترین عملیات های اطفا حریق محسوب می شود. بویژه آنکه خودروی مشتعل در نزدیکی خودروهای دیگر قرار داشته باشد زیرا این حالت به مفهوم احتمال شکل گیری انفجارهایی زنجیره ای خواهد بود.

در راستای ارائه راه حلی برای این مشکل، یک کمپانی نروژی به نام Bridgehill محصولی بسیار کاربردی را معرفی کرده که در واقع یک پتوی مخصوص اطفا حریق خودرو است.

 

 

این راهکار زمانی ارزش خود را نمایان می سازد که به گزارش یکی از مراکز آتش نشانی آمریکا دقت کنیم که براساس آن چندی پیش برای پایان دادن به آتش سوزی یک دستگاه خودروی تسلا برابر با 32 هزار گالن آب مصرف شد! اگر به این میزان آب و انرژی مورد نیاز برای کنترل آتش سوزی را اضافه کنیم آنگاه ارزش های پتوی مخصوص کمپانی نروژی کاملا ارزش های خود را آشکار می سازد.

پتوی «Bridgehill» ویژه اطفا حریق خودرو (+فیلم)

البته باید به یک نکته بسیار مهم نیز اشاره کنیم: هنگام آتش سوزی خودرو مواد سمی مختلفی در محیط اطراف پخش می شود که استفاده از پتو این مساله مهم را نیز به میزان چشمگیری حل می کند.

در رابطه با خودروهای الکتریکی نیز فایده و اثر این پتو کنترل آتش تا زمان حضور در محل نیروهای آتش نشان تعریف شده است. زیرا همانطور که می دانید باتری لیتیومی مورد استفاده در خودروهای الکتریکی بدون حضور اکسیژن نیز به سوختن ادامه می دهد.

پتوی «Bridgehill» ویژه اطفا حریق خودرو (+فیلم)

پتوی Bridgehill در ابعاد 6 در 8 متر تولید می شود که می تواند اکثر خودروها را پوشش دهد. وزن این پتو 28  کیلوگرم است. سازنده توصیه می کند این پتو به مدت 20 دقیقه روی خودروی آتش گرفته باقی بماند تا آتش سوزی بطور کامل کنترل شود.

این محصول یک نمونه PRO نیز دارد که برای آتش سوزی های بزرگ زمانی که خودروها کنار یکدیگر پارک هستند، استفاده دارد زیرا 30 خودرو را می توان با آن پوشاند.

 

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام