بمباردیه B-7؛

حراج خودروی 86 ساله متخصص حرکت در برف(+عکس)

استفاده گسترده از چوب در ساختار این خودرو نیز به علت مدیریت وزن آن برای مسیرهای برفی است زیرا فلز موجب افزایش سنگینی و گرفتاری در جاده می شود.

موبنا؛ مازیار دانیالی – به تازگی خبر مربوط به حراج یک دستگاه بمباردیه B-7 مورد توجه رسانه های خودرویی جهان قرار گرفته است. این خودروی متفاوت مخصوص حمل مسافر در مسیرهای برفی است و در سال 1935 میلادی تولید شده تا از این منظر نیز ارزش های حراج به میزان چشمگیری برای مجموعه داران افزایش یابد.

بی-7 مورد نظر در وضعیت کاملا سالم و مطلوب قرار دارد و در بخش پیشرانه آن از موتور استاندارد 3.6 لیتری فورد 8 سیلندر با 90 اسب بخار خروجی استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 3 سرعته دستی که با محور عقب ارتباط دارد، هماهنگ شده است.

فضای داخل کابین با پوشش چوب و بسیار ساده طراحی شده که ظرفیت حمل 7 سرنشین را دارد. استفاده گسترده از چوب در ساختار این خودرو نیز به علت مدیریت وزن آن برای مسیرهای برفی است زیرا فلز موجب افزایش سنگینی و گرفتاری در جاده  می شود.

قیمت پایه پیشنهادی برای حراج 30 هزار دلار در نظر گرفته شده است.

گفتنی است؛ بمباردیه ابرشرکت خوشه‌ای کانادایی است؛ که در زمینه مهندسی هوافضا، طراحی و ساخت تجهیزات دفاعی و ترابری ریلی فعالیت می کند. بمباردیه اکنون تولیدکننده دامنه گسترده‌ای از تجهیزات و ماشین‌آلات دفاعی، نظامی، ریلی و برف‌رو است و فعالیت هایش انواع هواگرد، هواپیما و جت‌های تجاری، قطار، تراموا و لوکوموتیو، تجهیزات نظامی و خودروهای نظامی، برف‌رو، جت‌اسکی، خودروهای همه‌جارو، ماشین‌آلات استخراج معدن، تجهیزات جنگل‌داری، کامیون و ماشین‌آلات صنایع سنگین را در بر می‌گیرد.(ویکیپدیا)

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام