تبدیل وانت به شاسی بلند 1000 اسب بخاری! (+عکس)

مشخص ترین تغییر به ادامه خط سقف تا نصب کابین عقب و تبدیل پیکاپ به شاسی بلندی جذاب با 3 ردیف صندلی مربوط می شود.

موبنا؛ مازیار دانیالی –  رم 1500 یکی از پیکاپ های مطرح آمریکایی است که ظاهرا تیونرها نیز برای پروژه های عجیب و غریب خود علاقه خاصی به ظرفیت های این محصول دارند! اگر پیگیر مطالب گروه خودروی عصر ایران باشید احتمالا تبدیل پیکاپ رم 1500 به لیموزین لوکس پالادیوم را اینجا مطالعه کرده اید.

اما در یک پروژه جدید، رم 1500 تریم TRX سوژه ای برای ماجراجویی های تیونر مطرح آمریکایی یعنی هنسی شده تا آنرا تبدیل به شاسی بلندی از خانواده ماموت خود کند. گفتنی است؛ هنسی پرفورمنس انجینیرینگ اشاره کنیم که به عنوان یک شرکت آمریکایی از سال 1991 توسط جان هنسی تاسیس و تا کنون در زمینه تیونینگ خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت برندهای مختلف مانند فراری، پورشه، مک لارن، شورلت، داج، کادیلاک، لوتوس، جیپ، فورد، جی‌ام‌سی، لینکلن و لکسوس فعالیت دارد.

دفتر مرکزی هنسی در تگزاس(امریکا) قرار دارد.

مشخص ترین تغییر به ادامه خط سقف تا نصب کابین عقب و تبدیل پیکاپ به شاسی بلندی جذاب با 3 ردیف صندلی مربوط می شود که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

نسخه تی آر اکس رم1500 مجهز به سیستم تعلیق حرفه ای آفرودی، پیشرانه استاندارد قدرتمند و جزئیات اسپرت داخل کابین است. پیشرانه 6.2 لیتری سوپرشارژ 8 سیلندر این خودرو در حالت استاندارد 702 اسب بخار خروجی و 881 نیوتن متر گشتاور دارد. اما این اعداد برای هنسی اصلا جذاب نبوده زیرا پس از بروزرسانی های دقیق میزان خروجی را به 1012 اسب بخار  گشتاور را به 1313 نیوتن متر رسانده است.

این شاسی بلند خاص در آزمایش ها طی 3.2 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت رسیده است. یکی از مهمترین تغییرات هنسی در پیشرانه مربوط به جایگزینی سوپرشارژ اختصاصی 2.65 لیتری می شود.

رینگ های 20 اینچی هنسی در هماهنگی با لاستیک های آفرودی 35 اینچی منظره بی نظیری را شکل داده است. برنامه های هنسی برای رم 1500 تی آر اکس، قیمت پایه این خودرو را به 375 هزار دلار رسانده است و البته فقط 20 دستگاه از آن تولید خواهد شد.

پیکاپ رم1500 تی آر اکس:

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام