خلق سکونتگاهی منحصر به فرد از خانه ای 49 ساله!(+عکس)

اما در مجموع آنچه که این پروژه را از سایرین متمایز ساخته است، اتاق بتنی ویژه ای است که با دیوارهای غیر معمول خود هر بیینده ای را شگفت زده می کند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور تیم طراحی و معماری نانومتر اقدام به ایجاد تغییرات وسیع در یک اقامتگاه قدیمی 49 ساله واقع در ناگویا (چهارمین شهر بزرگ ژاپن) کرده اند. این ساختمان کهنه که شامل 3 اتاق اصلی به سبک ژاپنی بود به سکونتگاهی خصوصی با دیوارهای بتنی دست نخورده تبدیل شده است. ایده تیم نانومتر برای بازسازی مکان مورد نظر، مورد توجه هر زوجی واقع خواهد شد.

پیش از مداخله گروه معماری، این ملک متشکل از یک اتاق به سبک غربی و فضایی مخصوص اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و در عین حال آشپزخانه بود. در ابتدا پروژه خانه ناگویا در قالب یک بازسازی ساده و جزئی آغاز شد اما در ادامه مهندسین آزادی بیشتری برای اعمال تغییرات دلخواه خود داشتند. گفتنی است که هر قسمت از محیط کلی خانه به صورت گام به گام بازسازی شد و این در حالی بود که خود معماران در آن سکونت داشتند. برای مثال آشپزخانه به منظور پذیرش راحت تر تعداد بیشتری از مهمانان، به یک پیشخوان باز مجهز شد. اما در مجموع آنچه که این پروژه را از سایرین متمایز ساخته است، اتاق بتنی ویژه ای است که با دیوارهای غیر معمول خود هر بیینده ای را شگفت زده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + نوزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام