Seres SF5؛

اولین خودرویی که در نمایندگی‌های «هوآوی» به فروش می‌رسد (+عکس)

اس اف5 توانایی پیمایش 180 کیلومتر در حالت الکتریکی کامل را دارد و جالب تر آنکه اگر باک بنزین این کراس اوور کاملا پر باشد و باتری نیز در وضعیت شارژ کامل قرار داشته باشد؛ برد حرکتی خودرو به 1000 کیلومتر می رسد که در نوع خود یک رکورد جالب محسوب می شود.

موبنا؛ مازیار دانیالی – از مدتها قبل خبر مربوط به تصمیم کمپانی هواویی برای تولید خودرو در رسانه های خبری مشاهده می شد. البته این اولین باری نیست که یک غول فناوری تمایل خود را به صنعت خودرو نشان می دهد زیرا قبلا همین حواشی درباره اپل و سامسونگ نیز وجود داشت.

اما هواویی جدی تر از رقبای خود به این راهبرد توجه کرده و طی نمایشگاه بین المللی خودروی شانگ های از کراس اوور Seres SF5 رونمایی کرده است. این خودرو اولین وسیله نقلیه ای است که در نمایشگاه های اختصاصی هواویی در کشور چین ارائه خواهد شد.

گفتنی است Seres که قبلا با نام اس اف موتورز شناخته می شد؛ یک کمپانی خودروسازی است که در سال 2016 توسط شینگهای ژانگ در کالیفرنیا به ثبت رسیده و بطور خاص بر توسعه وسایل نقلیه الکتریکی متمرکز است. اولین نمونه اس اف5 توسط Seres در سال 2018 رونمایی شد که حالا با حضور هواویی فناورانه تر از گذشته حاضر شده است.

نمونه ای از اس اف5 که در نمایشگاه شانگ های رونمایی شده از یک پیشرانه بنزینی 1.5 لیتری 4 سیلندر به همراه 2 موتور الکتریکی استفاده می کند.

مجموع خروجی این سیستم برابر با 550 اسب بخار است که می تواند خودرو را طی 4.7 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت برساند.

هواویی تاکید می کند اس اف5 توانایی پیمایش 180 کیلومتر در حالت الکتریکی کامل را دارد و جالب تر آنکه اگر باک بنزین این کراس اوور کاملا پر باشد و باتری نیز در وضعیت شارژ کامل قرار داشته باشد؛ برد حرکتی خودرو به 1000 کیلومتر می رسد که در نوع خود یک رکورد جالب محسوب می شود.

اما در قسمت کابین، هواویی از تمایشگر بزرگ تبلتی برای سیستم سرگرمی استفاده کرده است. سیستم صوتی با 11 اسپیکر که تجربه ای در حد یک سالن اپرا را برای سرنشینان ایجاد می کند نیز از دیگر برنامه های کمپانی چینی برای این کراس اوور است.

اس اف5 از قابلیت شارژ خودرو به خودرو پشتیبانی می کند همچنین از قابلیت شارژ معکوس برای تامین انرژی لوازم خانگی برقی نیز برخوردار است.

این خودرو با قیمت پایه 38 هزار دلار برابی نمونه تمام چرخ محرک و 33361 دلار برای نمونه محور جلو ثبت سفارش می شود.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام