جنسیس G80 الکتریکی با سقف خورشیدی (+عکس)

کیفیت رانندگی در مسیرهای پر پیچ و خم نیز برعهده سیستم تعلیق تطبیقی قرار دارد که تجربه یک سواری نرم و لوکس را فراهم می کند.

موبنا؛ مازیار دانیالی جنسیس با معرفی نسخه الکتریکی سدان لوکس G80 بخش جدیدی را در تاریخ فعالیت خود آغاز می کند. افزوده شدن ورودی پورت شارژ به گریل(جلوپنجره) و تغییر ظاهری بامپر(سپر) عقب به دلیل حذف خروجی های اگزوز دوقلو از جمله تغییرات در مقایسه با نمونه بنزینی این محصول است.

براساس اعلام رسمی سخنگوی برند جنسیس؛ جی80 الکتریکی مجهز به سامانه تمام چرخ محرک است که دارای قابلیت تغییر حالت از محور عقب به تمام چرخ محرک خواهد بود. به عبارت دیگر جی80 مجهز به یک موتور الکتریکی در محور عقب و یک موتور الکتریکی در محور جلو است که نوع فعال بودن این موتورها و مدیریت مصرف انرژی آن بطور هوشمند انجام می شود.

میزان خروجی این سدان برابر با 365 اسب بخار و گشتاور برابر با 700 نیوتن متر است. این عدد چشمگیر در شاخص گشتاور به دلیل حضور موتورهای الکتریکی روی هر دو محور خودرو است.

جی80 الکتریکی طی 4.9 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد.

فناوری شارژ سریع 350 کیلوواتی، باتری را طی 22 دقیقه از 10 درصد به 80 درصد ظرفیت می رساند. همانند سایر محصولات الکتریکی هیوندای و کیا (آیونیک 5 و ایی یی6) فناوری V2L نیز در سیستم برق این خودرو فعال است که می توان از خروجی باتری آن برای تامین انرژی مورد نیاز لوازم برقی خانگی استفاده کرد دقیقا چیزی شبیه فناوری شارژ معکوس تلفن هوشمند.

برد حرکتی این خودرو در حالت تجهیز به باتری پایه که هنوز به ظرفیت آن اشاره نشده حدود 500 کیلومتر خواهد بود. رینگ های چندپره نیز در حالت استاندارد 19 اینچی هستند و از همه جالب تر باید به ویژگی سقف جی80 الکتریکی اشاره کنیم که در واقع یک ایستگاه(پنل) خورشیدی برای افزایش شارژ باتری خودرو است.

همانند شاسی بلند جی وی80؛ این سدان الکتریکی نیز مجهز به سیستم Noise Control-Road فعال است که با اندازه گیری و آنالیز مسیر و تولید امواج صدا با فرکانس مخالف اثر مهمی در کاهش سر و صدای ورودی به کابین دارد.

کیفیت رانندگی در مسیرهای پر پیچ و خم نیز برعهده سیستم تعلیق تطبیقی قرار دارد که تجربه یک سواری نرم و لوکس را فراهم می کند.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام