SN-3 نووا، سگ رباتیک طراح ایرانی! (+عکس)

امین اخشی توضیح می دهد: طی چند ماه گذشته بیشتر در اوقات فراغت خود روی این مفهوم کار کرده ام و سعی داشتم که در مقایسه با طرح های قبلی نقاط ضعف آن را برطرف کنم.

موبنا؛ علی مهدوی – طراح مفهومی ایرانی به نام امین اخشی اخیرا از یک ربات دستیار رونمایی کرده است که می تواند منجر به برانگیختن حسادت شرکت آمریکایی بوستون داینامیکس شود. این نوع ربات که SN-3 نووا نام دارد می تواند در آینده از نظر فنی به تعمیر و نگهداری دستگاه های الکترونیکی کمک کند و در واقع برای همین هدف نیز طراحی شده است.

امین اخشی توضیح می دهد: طی چند ماه گذشته بیشتر در اوقات فراغت خود روی این مفهوم کار کرده ام و سعی داشتم که در مقایسه با طرح های قبلی نقاط ضعف آن را برطرف کنم. سگ رباتیکی که مشاهده می کنید، در آینده ای نه چندان دور تبدیل به همکاران تکنسین های نگهداری و تعمیر دستگاه های الکترونیکی خواهد شد و می تواند بدون هیچ مشکلی در مناطقی کار کند که خطر بالقوه سلامتی برای پرسنل انسانی وجود دارد.

سیستم رباتیکی مد نظر در سریع ترین زمان ممکن مشکلات دستگاه های مختلف را تشخیص داده و شروع به ارسال سیگنال های هشدار دهنده می کند. این رویکرد خصوصا برای دستگاه هایی که امکان خاموش شدن در راستای بررسی بیشتر را ندارند، حیاتی خواهد بود. طرح مفهومی این سگ رباتی مجهز به یک سری سنسورهای ویژه با دقت بسیار بالا نیز خواهد شد که تاثیر مهمی بر انجام صحیح مسئولیت های تعریف شده دارند.

دنبال کنید @ اینستاگرام