پروژه توسعه فضای سبز در منطقه صنعتی پورتا رومانا ایتالیا (+عکس)

پورتا رومانای برنامه ریزی شده برای قرار گیری در مراحل نوسازی، می تواند همچون یک فضای عمومی غنی از جذابیت های زیست محیطی خوشامدگوی مردم محلی و بازدیدکنندگان خود باشد.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – اخیرا یک گروه بین المللی به نام OUTCOMIST که در زمینه ساخت و ساز پروژه های شهری پیچیده فعالیت دارد و متشکل از چندین شرکت است، طرح مفهومی جدیدی برای زیبا سازی منطقه صنعتی پورتا رومانا در میلان ایتالیا پیشنهاد داده است. بر اساس طرح مورد نظر محوطه راه آهن قدیمی و بزرگ که بیش از یک قرن در این ناحیه وجود داشته است، توسط پارکی سرسبز و بافت پیوندی جدیدی که منطقه را به مرکز شهر متصل می کند احیا خواهد شد.

پورتا رومانای برنامه ریزی شده برای قرار گیری در مراحل نوسازی، می تواند همچون یک فضای عمومی غنی از جذابیت های زیست محیطی خوشامدگوی مردم محلی و بازدیدکنندگان خود باشد. به گفته تیم طراحی و معماری ساخت چنین پروژه ای فرصت درخشش میراث تاریخی ایتالیا را فراهم می آورد و با ایجاد فضاهای مشترک کاربردی قادر به جلب توجه ساکنین منطقه، دانشجویان، استادان، کارمندان ادارات، ورزشکاران و همینطور توریست ها خواهد بود.

پوشش گیاهی منتخب مسیر پیاده روی منحصر به فردی را در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داد و با چشم انداز طبیعی ویژه خود القا کننده آرامش خواهد بود. همچنین قرار است بودجه ای جداگانه به امکانات ورزشی و سلامت محور پروژه اختصاص یابد تا همگان بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند.

دنبال کنید @ اینستاگرام