توربین بادی پیشرفته بازیافتی؛ کاری از یک شرکت موفق دانمارکی (+عکس)

توربین های بادی مورد نظر در دو نسخه ساخته شده اند. انواعی از آنها که مجهز به صفحات خورشیدی هستند و یا مدلی که در شرایط عدم وجود نور خورشید به صورت مستقل انرژی تولید می کند.

موبنا؛ علی مهدوی شرکت دانمارکی KiteX که در پایتخت این کشور یعنی کپنهاگ مستقر است، یک توربین بادی حرفه ای را معرفی کرده که با استفاده از رشته های بازیافتی با کیفیت بالا ساخته می شود. این محصول جدید و متفاوت می تواند پاسخگوی نیاز اضطراری افرادی باشد که دسترسی دائمی به منابع انرژی پایدار ندارند و یا دائما در سفر هستند. توربین های بادی سبک مذکور با الهام از ساختار بادبادک، از رشته هایی به منظور انسجام ساختاری بیشتر کمک می گیرند. توربین KiteX به اندازی ای سبک است که تنها در مدت زمان 15 دقیقه توسط یک نیرو قابل حمل و مونتاژ خواهد بود.

توربین های بادی مورد نظر در دو نسخه ساخته شده اند. انواعی از آنها که مجهز به صفحات خورشیدی هستند و یا مدلی که در شرایط عدم وجود نور خورشید به صورت مستقل انرژی تولید می کند. توربین 200 واتی KiteX برای مناطقی که سرعت باد در آنها پایین است مناسب خواهد بود و می تواند یک یخچال کوچک، چندین چراغ و لپ تاپ یا روتر را تامین انرژی کند. توربین 600 واتی نیز انرژی کافی برای به کار انداختن تجهیزات الکتریکی شخصی، شارژ دوچرخه های الکتریکی و یا تهیه آب جوش را در اختیار خواهد داشت.

دنبال کنید @ اینستاگرام