ساخت اولین تونل کشتی های بزرگ جهان در نروژ (+عکس)

طبق تصاویر فاش شده در سال 2017، تونل 36 متر عرض و 37 متر ارتفاع داشت. اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، اولین کشتی تا سال 2025 الی 2026 از داخل این تونل حرکت خواهد کرد.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – هم اکنون دفتر معماری بین المللی اسنوهتا نیز همکاری خود را در این زمینه آغاز کرده است و اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، اولین کشتی تا سال 2025 الی 2026 از داخل این تونل حرکت خواهد کرد.

قرار است روند ساخت و ساز در راستای ایجاد گذرگاهی ایمن برای کشتی های بزرگ در امتداد خط ساحلی نروژ به سرانجام برسد. این پروژه برای اولین بار در سال 2016 توسط اداره کل پایاب نروژ کلید خورد که در نوع خود بی نظیر بود.

طبق تصاویر فاش شده در سال 2017، تونل 36 متر عرض و 37 متر ارتفاع داشت. هم اکنون دفتر معماری بین المللی اسنوهتا نیز همکاری خود را در این زمینه آغاز کرده است و اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، اولین کشتی تا سال 2025 الی 2026 از داخل این تونل حرکت خواهد کرد.

البته با وجود پیشرفت های حاصل شده، متخصصین معتقد هستند که باید توجه ویژه ای به شرایط پیچیده و غیر قابل پیش بینی امواج توام با وزش شدید باد در بخش هایی از جغرافیای منطقه و در عین حال احتمال ایجاد شرایط بحرانی برای تردد کشتی ها اعمال شود.

گفتنی است که دولت قصد دارد ضمن توسعه تونل که برای عبور و مرور راحت کشتی ها نعمتی بزرگ محسوب می شود، از عناصر طبیعی و فرهنگی منطقه هم محافظت کند و به بیان دیگر مسبب “مداخله ناپاک” در چشم انداز بکر این ناحیه نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام