تبدیل آدامس به چرخ های رنگی اسکیت بورد! (+عکس)

به گفته تیم دو نفره طراحی، این پروژه می تواند با مشکل آلودگی های پلاستیکی به خصوص آدامس های دور ریخته شده در مناطق شهری مقابله کند.

موبنا؛ محمدمهدوی – دو دانش آموز از مدرسه بین المللی طراحی l’école de design nantes atlantique در فرانسه، ایده جالبی برای استفاده مجدد از آدامس های جویده شده ارائه داده اند. آنها در راستای تکمیل پروژه سومین سال تحصیلی خود، سیستمی ایجاد کرده اند که آدامس های جویده شده را از مناطق شهری مختلف جمع آوری می کند و از آنها برای تولید چرخ های رنگارنگ اسکیت بورد کمک می گیرد.

به گفته تیم دو نفره طراحی، این پروژه می تواند با مشکل آلودگی های پلاستیکی به خصوص آدامس های دور ریخته شده در مناطق شهری مقابله کند. این سیستم با نصب تعدادی “صفحه آدامسی” در نواحی متفاوت شهر کار می کند. به جای انداختن آدامس روی زمین، مردم می توانند آنها را روی تخته یا صفحات آدامسی تعبیه شده در سطح شهر بچسباند و حتی از این طریق برای خرید چرخ اسکیت بورد تخفیف بگیرند.

صفحات هر هفته جمع می شوند و سپس در یک کارخانه، تکه های کوچک آدامس برای تبدیل شدن به چرخ های رنگی با یکدیگر ترکیب خواهند شد. بدین ترتیب فرآیند بازیافتی مذکور فواید متعددی به همراه خواهد داشت و مشکل آدامس های جویده شده آواره در معابر را نیز حل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 6 =

دنبال کنید @ اینستاگرام