بازسازی خانه ای 80 ساله در بانکوک با تمرکز بر روشنایی بیشتر (+عکس)

تیم معماری به طور آگاهانه عناصر قدیمی خانه را با مصالح صنعتی جدید مانند فولاد و شیشه ترکیب کرده است تا بر زیبایی هرچه بیشتر پروژه افزوده شود.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور تیم معماری و طراحی junsekino در آخرین پروژه خود اقدام به بازسازی خانه ای 80 ساله در بانکوک تایلند کرده است. ساختمان مورد نظر چهار نسل میان اعضای خانواده انتقال یافته و از این رو نیازمند بازسازی اساسی بوده است. با وجود آن که این خانه طی سالیان گذشته چندین بار تحت عملیات نوسازی قرار گرفته است، در جدیدترین تلاش junsekino توانست حال و هوای متفاوتی به آن ببخشد.

پروژه مذکور که BAAN 38 نام دارد به دو ساختمان اصلی تقسیم می شود: حجم اصلی و بخش خدماتی در قسمت پشتی ساختار اصلی به همان شکل اولیه خود بازسازی و فضای داخلی نیز با خلاص شدن از شر یک سری دیوارها دستخوش گسترش مساحت شد.

در طبقه اول خانه فضایی مشترک با نقشه باز وجود دارد که شامل اتاق نشیمن، سالن غذاخوری و یک حیاط اختصاصی برای اعضای خانواده می شود. طبقه دوم هم متشکل از اتاق های خصوصی برای هر یک از افراد خانواده خواهد بود که سقف آن نیز برای ایجاد فضای بیشتر افزایش ارتفاع داشته است. تیم معماری به طور آگاهانه عناصر قدیمی خانه را با مصالح صنعتی جدید مانند فولاد و شیشه ترکیب کرده است تا بر زیبایی هرچه بیشتر پروژه افزوده شود.

دنبال کنید @ اینستاگرام