موزه M+ در هنگ کنگ (+عکس)

هدف اصلی موزه M+ جمع آوری، نمایش و تفسیر هنرهای تجسمی، طراحی و معماری، تصاویر متحرک و همینطور فرهنگ بصری هنگ کنگ در قرن بیستم و بیست و یکم خواهد بود.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور M+ نام موزه ای در هنگ کنگ است که بر معرفی فرهنگ بصری قرن بیستم و بیست و یکم تمرکز دارد و طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا پایان سال 2021 برای بازدید عموم آماده شود. طراح اصلی این پروژه یک شرکت معماری سرشناس سوئیسی به نام هرتسوگ و دمورن به شمار می رود که در سال 1978 تاسیس شده است. به گفته تیم طراحی ساخت این بنای تاریخی می تواند تبدیل به چشم انداز فرهنگی مهمی برای مردم محلی و همینطور توریست های مختلف از سراسر جهان شود.

هدف اصلی این موزه جمع آوری، نمایش و تفسیر هنرهای تجسمی، طراحی و معماری، تصاویر متحرک و همینطور فرهنگ بصری هنگ کنگ در قرن بیستم و بیست و یکم خواهد بود. ساختمان مذکور به مساحت 65 هزار متر مربع، فضای نمایشگاهی 17 هزار متری را میان 33 گالری مختلف پخش کرده است. از جمله دیگر امکانات این پروژه می توان به 3 سالن سینما، 1 مرکز یادگیری، 1 مرکز تحقیقاتی، چندین فروشگاه، رستوران، بار چای و قهوه، اتاق استراحت، روف گاردن و دفاتر اداری اشاره کرد. بیشتر گالری ها در فضایی اختصاصی در طبقه دوم واقع شده اند که می توانند تجربه ای پیوسته و آسان را در راستای دسترسی به نمایشگاه ها در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 7 =

دنبال کنید @ اینستاگرام