مثل حرفه ای ها بلیط هواپیما بخر!!!

چه مسئله ای برای شما در سفر ملاک است؟ گاهی اوقات لازم است تا مسافت های طولانی را در کمترین زمان طی کنیم و این امر با هیچ وسیله نقلیه ای جز هواپیما میسر نمی شود. راحتی و سرعت هواپیما این فرصت را به ما می دهد تا با کمترین میزان خستگی و بدون معطلی، از شمال تا جنوب کشور را طی کنیم. اما برخی افراد از سفر با هواپیما اجتناب می کنند زیرا بابت هزینه تهیه بلیط هواپیما نگران اند. در این مطلب قصد داریم تا در مورد راه های خرید بلیط هواپیما ارزان با شما صحبت کنیم تا برای خرید آن، کمترین هزینه را پرداخت کنید. با ما همراه باشید.

رعایت 4 نکته برای خرید بلیط هواپیما ارزان

برخی گمان می کنند که برای رزرو بلیط هواپیما ارزان هیچ راهکاری وجود ندارد، این باور کاملا غلط است چرا که شما می توانید با استفاده از ترفند ها و رعایت نکات لازم، با کمترین هزینه بلیط هواپیما تهیه کنید. حال توجه خود را جلب نمایید تا 4 مورد از این راه حل ها را بشناسید.

استفاده از تخفیفات

برخی از شرکت های هواپیمایی در بازه های زمانی مختلف، تخفیفات چند درصدی را برای پرواز های خود در نظر می گیرند. خرید بلیط تخفیف دار بسیار به صرفه است چرا که شما می توانید از این فرصت پیش آمده استفاده کنید و بلیط هواپیما را همراه با تخفیف خریداری کنید.

معمولا بیشتر افراد به این نکته بی توجه اند. برای اینکه بلیط هواپیما را خریداری کنید باید در بین وبسایت های مختلف به جست و جو بپردازید. خرید در اولین فرصت باعث می شود شما بلیط هایی که در تخفیف قرار دارند را نادیده بگیرید. بنابراین سعی کنید تا با جست و جوی بیشتر، بلیط هواپیما را با تخفیفات چند درصدی خریداری کنید.

پرهیز از خرید بلیط در ایام تعطیل

بازه زمانی که بلیط خریداری می کنید بسیار مهم است. اگر به دنبال این هستید تا بلیط هواپیمای ارزان خریداری کنید، باید درو جا به جایی در ایام تعطیل سال مانند ولادت ها و عید نوروز را خط بکشید. در این بازه های زمانی قیمت بلیط هواپیما نه تنها ارزان نمی شود بلکه قیمت ها روند صعودی را رو به افزایش قیمت طی می کنند. برای اینکه بتوانید بلیط هواپیما با قیمتی ارزان خریداری کنید، باید از سفر و رفت و آمد در این ایام خودداری کنید.

انتخاب پرواز های همراه با توقف

یکی دیگر از راهکار هایی که باعث می شود شما هزینه کمتری را برای سفر با هواپیما بپردازید، انتخاب پروازهای توقف دار است. پرواز های توقف دار نسبت به پرواز هایی معمولی هزینه کمتری برای شما به همراه دارند. شما می توانید بلیط اینگونه پرواز ها را با قیمت پایین تری نسبت به پرواز های معمولی تهیه کنید.

اگر قصد دارید تا از این فرصت پیش آمده نهایت بهره را ببرید، پیشنهاد می کنیم، پروازهایی را انتخاب کنید که توقف بیشتری دارند. هرچه این توقف ها بیشتر و طولانی تر باشد، قیمت بلیط نیز پایین تر است. همچنین شما می توانید از این فرصت برای گشت و گذار استفاده کنید.

انتخاب کلاس پروازی مناسب

کلاس های پروازی یکی دیگر از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت بلیط هواپیما است. شما برای اینکه بلیط هواپیما ارزان تری خریداری کنید باید در انتخاب کلاس پروازی دقت کنید. در سفر هایی که زمان زیادی را در هواپیما نمی مانید، لازم نیست تا کلاس پروازی آ را انتخاب کنید. در کلاس پروازی آ، خدماتی همچون غذای لاکچری به مسافران داده می شود.

برای اینکه در خرید بلیط هواپیما صرفه جویی کنید، باید در انتخاب کلاس پروازی خود دقت کنید و تنها کلاس پروازی بالاتر را اولویت قرار ندهید زیرا به وعده غذایی و خدمات دیگری چون صندلی راحت تر نیاز نخواهید داشت.

امکانات ارائه شده با رابطه مستقیم دارد. هر چه امکانات و خدمات ارائه شده توسط شرکت های هواپیمایی بیشتر و لوکس تر باشد، بها بلیط هواپیما نیز بیشتر خواهد شد. برای خرید بلیط هواپیما ارزان باید از هواپیماهایی با امکانات محدود استفاده کنید. با شناخت هواپیماهای ارزان کشور عزیز ایران می توانید این امر را آسان تر میسر کنید.” (منبع)

خرید بلیط هواپیما از سایت های معتبر

از دیگر کارهایی که می تواند شرایطی فراهم کند تا شما بتوانید خرید بلیط هواپیما را با ارزان ترین قیمت بخرید استفاده از سایت های معتبر بلیط هواپیما مانند علی بابا، تیک بان، مستر بلیط و قاصدک است. سایت های بسیار زیادی وجود دارند که بلیط هواپیما را ارائه می کنند، اما این تیک بان است که توانسته مخاطبین زیادی را به خود جلب کند.

تیک بان این امکان را به شما می دهد که با توجه به فیلترهای مختلف بلیط های مورد نظر خود را از لحاظ امکانات و قیمت مقایسه کنید و بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید.

در کرونا سفر ممنوع

در این مطلب راه های خرید بلیط هواپیما ارزان را بیان کردیم، اما این دلیلی برای سفر نیست. در این اوضاع نابسامان کشور حواستان به کادر زحمتکش درمان باشد. کادر درمان با تمام وجود تمام تلاش خود را می کنند تا بتوانند هر چه زودتر این ویروس را از کشور بیرون کنند. ما نیز باید به کمک این عزیزان زحمت کش و جان فشان بیاییم تا هر چه سریع تر شر ویروس کرونا از کشور عزیز ایران رفع گردد.

دنبال کنید @ اینستاگرام