پاسخ مدیرعامل مخابرات ایران درباره گران‌شدن اینترنت در سال آینده:

شرکت مخابرات هم مانند دیگر بخش‌ها و اپراتورها مشتری اینترنت است

مدیرعامل مخابرات ایران در پاسخ به این سؤال که آیا اینترنت سال آینده گران می‌شود؟ بیان کرد: شرکت مخابرات هم مانند دیگر بخش‌ها و اپراتورها مصرف‌کننده اینترنت است، چراکه خرید اینترنت و توزیع آن در کشور تحت مدیریت وزارت ارتباطات (شرکت زیرساخت) است و توزیع‌کننده‌ها دخالتی در نرخ آن ندارند.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس سلطانی شب گذشته در گفت‌وگو با بخش گزارش ویژه خبری سیمای مرکز خلیج‌فارس اظهار کرد: ارائه خدمات مطلوب از سوی مخابرات ایران و دیگر اپراتورهای کشور از جمله همراه اول که وابسته به مخابرات است، تابعی از تأمین پایدار منابع است.

وی با بیان این که در تمامی سال‌های اخیر هرگز به موازات رشد نرخ تورم، خدمات ارتباطی در کشور افزایش نرخ نیافته است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که تمامی تجهیزات و امکانات موردنیاز برای توسعه شبکه و نیروی انسانی و دیگر شاخص‌ها مرتباً رشد هزینه داشته‌اند.

سلطانی همچنین درباره توسعه 5G در کشور نیز بیان داشت: شرکت همراه اول این کار را در خراسان رضوی نیز انجام داد و بدنبال توسعه آن در کشور نیز هست اما هزینه اجرای نیازمندی‌های زیرساختی برای این نسل از ارتباط به هزینه بالایی وابسته است که تابعی از درآمدهای ما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 15 =

دنبال کنید @ اینستاگرام