مهندس سلطانی در اولین سفر استانی به بوشهر:

شرکت مخابرات ایران نقش پر رنگی در پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات دارد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این شرکت با شبکه وسیع ارتباطی که در کشور دارد، نقش بسیار پررنگی در پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات دارد.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس سلطانی در اولین سفر استانی خود به بوشهر در نشست با مهندس ستوده، معاون عمرانی استاندار و سایر مسئولین استانی این شهرستان با بیان این مطلب افزود: شرکت مخابرات ایران در راستای ایفای تعهدات خود در پروژه پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات جایگاه و نقش مهمی دارد.
مهندس سلطانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در موضوع شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: با تأکیدی که مقام معظم رهبری در جدیت این پروژه دارد، مسئولیت ما را در انجام آن سنگین می‌کند.
وی به نقش حوزه‌های مختلف در انجام شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: ساختار این شبکه شامل: هسته مرکزی، تولید محتوا و شبکه توزیع می‌باشد که شرکت مخابرات ایران در حوزه شبکه توزیع نقش بسیار پر رنگی دارد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به تبیین حوزه امنیت در شبکه ملی اطلاعات پرداخت و بیان داشت: انجام این طرح با درجه بالایی که در حوزه امنیت دارد، برای ایجاد امنیت مردم در فضای مجازی بسیار با اهمیت می‌باشد.
مهندس سلطانی، در این جلسه اظهار داشت: ما برای این‌که این طرح سرعت بگیرد جلسات خود را با تمامی مسئولین استانی برگزار می‌کنیم تا همه عزیزان در جریان اهمیت این طرح قرار بگیرند تا در زمان کمتری به نتایج مطلوبی برسیم.
وی در این جلسه به تشریح وضعیت شبکه استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: برنامه توسعه‌ای مناسبی در حوزه‌های فیبرنوری روستایی، شهری و استانی و توسعه تلفن ثابت، همراه؛ سرویس‌های باند پهن، ADSL و همچنین توسعه فیبرنوری FTTH و FTTX در سال 1400 داریم که امیدواریم با همکاری همه دست‌اندرکاران استان محقق شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین در بخش دیگری از سفر خود با سردار واعظی، فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر جلسه داشت و نقاط مشترک همکاری در پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات بین شرکت مخابرات ایران و نیروی انتظامی تبیین شد.
گفتنی ست، در این سفر که دوشنبه شب، 4 اسفندماه 1399 انجام شد، مهندس بیدخام، مشاور مدیرعامل و مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل، دکتر زارع، سرپرست معاونت مالی مدیرعامل و مهندس فیضی، سرپرست دفتر مرکزی بازرسی و نظارت شرکت مخابرات ایران، مهندس سلطانی را همراهی کردند.

دنبال کنید @ اینستاگرام