DS 4 با مدل 2021؛

خودرویی لوکس برای رقابت با هاچ بک های سری 1 ب ام و (+عکس)

فضای داخل کابین این دی اس شباهت زیادی به فیلم های علمی-تخیلی دارد حتی برای این دوره که پیشرفت های سریعی را در زمینه طراحی داخلی فضای کابین مشاهده کرده ایم! اما به هر ترتیب این یک کابین متفاوت و فناورانه است.

موبنا؛ مازیار دانیالی – مدتی قبل یک سدان لوکس از برند DS را معرفی کردیم که شاخص قیمت آن با محصولات سری 5 و 7 ب ام و برابری می کند. همانطور که اشاره شد؛ دی اس اتومبیل نام یک برند خودرویی متعلق به سیتروئن است که از سال 2009 در پاریس معرفی شده است. هر چند این برند قبلا بخشی از سیتروئن بود اما از سال 2012 به عنوان برند مستقل در چین و از 2015 به عنوان یک برند مستقل جهانی فعالیت دارد. براساس چشم انداز دی اس؛ تمام محصولات کمپانی در سال 2025 الکتریکی و هیبریدی خواهند بود.

در ادامه مطلب امروز سراغ DS 4 مدل 2021 می رویم که کارشناسان در بررسی های تخصصی نظر مثبتی بدان داشته اند.

نمای ظاهری

این خودرو در زمان معرفی به عنوان یک هاچ بک وارد مجموعه دی اس شد اما در مدل 2021 ویژگی های یک هاچ بک و کراس جمع و جور را با هم ارائه می کند تا از آن به عنوان رقیبی برای سری1 ب ام و نیز نام ببرند.

جزئیات دماغه شامل گریل(جلوپنجره) با بافت کرومی و الگوی L مانندی که از گوشه چراغ های اصلی شروع و تا لبه پایینی بامپر(سپر) ادامه دارد همگی به انتقال حس لوکس به مخاطب کمک می کنند.

در نمای جانبی نیز خطوط و تفاوت سطح ایجاد شده به سبک هندسی الگوی موفقی به نظر می رسد دقیقا شبیه آنچه که لکسس در کراس اوورهای لوکس خود انجام می دهد.

چراغ های اصلی عقب و طراحی بامپر به همان میزان نمای جلوی خودرو جذاب و دیدنی است.

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4400 میلیمتر در طول و 1830 میلیمتر در عرض توسعه یافته است. ارتفاع خودرو نیز 1470 میلیمتر محاسبه شده است.

رینگ های 20 اینچی به عنوان آپشن قابل سفارش خواهد بود.

دستگیره درب پاپ-آپ با روکش کرومی از جذابیت های خاص در طراحی دی اس 4 است.

کابین

فضای داخل کابین این دی اس شباهت زیادی به فیلم های علمی-تخیلی دارد حتی برای این دوره که پیشرفت های سریعی را در زمینه طراحی داخلی فضای کابین مشاهده کرده ایم! اما به هر ترتیب این یک کابین متفاوت و فناورانه است.

سیستم صوتی 690 واتی، تهویه هوشمند با فیلتر آلودگی های محیطی، نمایشگر هدآپ 21 اینچی واقعیت افزوده، نمایشگر دیجیتال امپر، نمایشگر لمسی بزرگ سیستم سرگرمی، سطح 2 رانندگی خودران و … تنها بخشی از ویژگی های این کابین هستند.

پیشرانه

در قسمت پیشرانه با توجه به تریم انتخاب های متعددی وجود خواهد داشت:

نمونه بنزینی از خانواده پیورتک با 130، 180 و 220 اسب بخار خروجی

نمونه دیزل بلواچ دی آی با 130 اسب بخار خروجی

نمونه پلاگین هیبرید 4 سیلندر 180 اسب بخاری که در هماهنگی با یک موتور 110 اسب بخاری الکتریکی ارائه می شود و مجموع خورجی 225 اسب بخار را در اختیار کاربر قرار می دهد و در حالت الکتریکی کامل قابلیت پیمایش 50 کیلومتر را خواهد داشت.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − شش =

دنبال کنید @ اینستاگرام