ارتقای ۳۵۲ سایت همراه اول در روستاهای کردستان/ ایرانسل هم برای ٢٩ سایت برنامه دارد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: از سال گذشته تاکنون ۲۸۶ سایت همراه اول در این استان ارتقا یافته است. در طول فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۵۲ سایت روستایی در این استان برگردان و به شبکه همراه اول متصل شده است.

موبنا – فردین سعیدی با بیان اینکه احداث سایت‌های تلفن همراه جاده‌ای نیز در دست اجرا است، اظهار داشت: از این ۱۵۰ سایت تلفن همراه روستایی، ۱۰۰ سایت آن احداث خواهد شد و ۵۰ سایت نیز به فناوری ۳G و ۴G ارتقا می‌یابد.

وی با بیان اینکه احداث و راه‌اندازی این ۱۰۰ سایت حدود چهار ماه طول می‌کشد، اضافه کرد: ارتقای ۲۹ سایت توسط ایرانسل اجرا خواهد شد و شرکت های وب نیز ۲۱ سایت را به ۳G و ۴G ارتقا می‌دهد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون ۲۸۶ سایت همراه اول در استان ارتقا یافته است، افزود: بدلیل کوهستانی و سخت‌گذر بودن اغلب نقاط کردستان، هزینه نصب و راه‌اندازی یک سایت بیش از ۲۰ میلیارد ریال است که بیشتر از دیگر مناطق کشور است.

سعیدی، هزینه و سختی کار نصب و راه‌اندازی سایت تلفن همراه در استان را هفت برابر دیگر نقاط کشور (استان‌های هموار) اعلام کرد و یادآور شد: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۵۲ سایت روستایی در استان برگردان و به شبکه تلفن همراه شرکت ارتباطات سیار متصل شده است.

استان کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و ضریب نفوذ تلفن همراه در این استان بیش از ۷۲ درصد است.

 منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام