د تومازو پنترا؛ تحفه دهه هفتادی که وارد حراج می شود (+عکس)

بخش فنی خودرو بررسی و تعمیر اساسی به ارزش 20 هزار دلار را پشت سر گذاشته که شامل مواردی مانند ترمزها و سیستم تعلیق می شود.

موبنا؛ مازیار دانیالی دِ تومازو یک شرکت خودروسازی ایتالیایی بود که در سال 1959 توسط الخاندرو د تومازو در شهر مودنا(ایتالیا) تاسیس شد. به رغم واگذاری های متعدد در این برند، همچنان وب سایت د توماسو فعال است و در سال 2019 مدل پی72 را معرفی کرد و بعید نیست که در آینده شاهد ارائه جدی یک سوپر اسپرت از آن باشیم.

اما اخیرا خبر مربوط به حراج یک دستگاه د تومازو پنترا مورد توجه رسانه های خودرویی قرار گرفته است. پنترا اولین بار در سال 1971 رونمایی شد و یکی از جذاب ترین های این برند نام گرفت. مدلی که برای حراج معرفی شده در واقع تریم L این محصول است که در سال 1973 معرفی شده و تولید آن نسبت به سایر مدل ها کمتر بوده تا به نوعی با برچسب محصول کمیاب برای حراج معرفی شود.

پنتراهای L  بدنه باریک تر و ارتفاع کمتری از سطح زمین دارند. به همین نسبت بامپر(سپر) جلو نیز باریک تر است. نمونه معرفی شده برای حراج در وضعیت سلامت بسیار مطلوبی قرار دارد و تمامی قطعات آن اصلی هستند. روی شاسی خودرو عدد 2105 حک شده که در اواخر سال 1972 به مالک خود در آمریکا انتقال یافته است. پس از مرگ مالک اصلی در دهه 90 میلادی این خودرو به انگلستان انتقال یافته و در یک پارکینگ با وضعیت هوای مناسب نگهداری شده است.

برای پیشرانه این خودرو از نمونه 5.8 لیتری(شرکت فورد) 8 سیلندر استفاده شده که بیشینه سرعتی برابر با 273 کیلومتر برساعت دارد.

بخش فنی خودرو بررسی و تعمیر اساسی به ارزش 20 هزار دلار را پشت سر گذاشته که شامل مواردی مانند ترمزها و سیستم تعلیق می شود. با این ویژگی ها انتظار می رود که پنترا با قیمت پایه 90 تا 100 هزار دلار در حراج عرضه شود.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام