جشن یک سالگی سامسونگ و سازمان ملل

چندی پیش اولین سالگرد آغاز همکاری مهمی میان سامسونگ و برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) بود. در جریان این همکاری دو طرف توانستند گوشی هوشمند گلکسی ساموسنگ را به پلتفرمی قدرتمند برای همه مصرف‌کنندگان تبدیل کنند و با جمع کردن قدم‌های کوچک آنها را به تغییراتی باورنکردنی در راه رسیدن به «اهداف توسعه پایدار» تا سال ۲۰۳۰ تبدیل کند که البته به نام «اهداف جهانی» هم شناخته می‌شود.

مجله آنلاین موبنا – اپلیکیشن Samsung Global Goals که روی بیش از ۴۵ میلیون گوشی هوشمند در سراسر جهان نصب شده است روش‌هایی ساده در اختیار جامعه عظیم کاربران ما قرار می دهد تا درباره «اهداف جهانی» آموزش دیده و این آگاهی را به دوستان و خانواده خود منتقل کرده و به تامین سرمایه برای فعالیت‌های جهانی UNDP در راستای سیاست‌های توسعه پایدار و ایجاد نهادهایی شفاف در بیش از ۱۷۰ کشور جهان، کمک کنند.

جشن یک سالگی سامسونگ و سازمان ملل

کمک ما به اهداف جهانی

فعالیت‌ها روی اپلیکیشن Global Goals نشان می‌دهد که جامعه گلکسی بیشترین علاقه را به هدف شماره ۲ یعنی «حذف گرسنگی» دارند و بعد از آن هم هدف‌های شماره ۱، «فقرزدایی» و هدف شماره ۶ «آب تمیز و بهداشت» بیشترین حمایت را داشته‌اند. کاربران گلکسی بصورت دوره‌ای با محتوای آموزشی این اهداف خاص تعامل دارند تا چالش‌های جهانی ما را بهتر درک کرده و روش‌های جدیدی برای حمایت از این اهداف در زندگی خودشان پیدا کنند. در دوران اوج همه‌گیری کووید۱۹، کاربران گلکسی علاقه فزاینده‌ای به هدف شماره ۳: بهداشت و رفاه مناسب، پیدا کردند که آن را در مقام سومین هدف با بیشترین تعامل در ماه‌های آوریل و مارچ قرار داد.

در سال گذشته کاربران گلکسی در سراسر آمریکا، کره‌جنوبی، برزیل، هند، آلمان، روسیه، بریتانیا و دیگر کشورها، اپلیکیشن Global Goals را فعال کرده‌اند تا در رسیدن به دستاوردهای بزرگ برنامه توسعه سازمان ملل در ۶ «راهکار تعیین کننده» سهیم باشند: کاهش فقر، تقویت دولت‌مداری موثر، فراگیر و پاسخگو، توسعه پیشگیری ملی و ایجاد ظرفیت احیا و انعطاف پذیری جوامع، توسعه راهکارهای طبیعت محور برای حفظ پایداری سیاره‌مان و از بین بردن خلاهای انرژی و تقویت برابری جنسیتی.

برنامه توسعه سازمان ملل با کمک سامسونگ و اپلیکیشن Global Goals از طریق بهبود شرایط و مهارت‌های جوانان دچار معلولیت‌های ذهنی در بولیوی، توسعه فرصت‌های تحصیلی زنان افغانستان و همچنین ارائه آموزش و تامین سرمایه استارت‌آپی برای کارآفرینانان با تمرکز حول آموزش در لیبی، توانسته است فرصت‌های یادگیری را برای افرادی در سراسر جهان فراهم کند. سرمایه جمع‌آوری شده از طریق اپلیکیشن Global Goals سامسونگ به برنامه توسعه سازمان ملل امکان داده است تا بیش از ۱۴ میلیون دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و تقویت رهبری زنان در مدیریت منابع طبیعی در ۹۷ کشور جهان هزینه شود.

جشن یک سالگی سامسونگ و سازمان ملل

بسیج جامعه گلکسی

در حالی‌که برای رسیدن به اهداف جهانی تنها  ۱۰سال فرصت باقی است، سامسونگ و برنامه توسعه سازمان ملل اپلیکشن Global Goals را در آگوست ۲۰۱۹ ساختند تا ابزاری سودمند برای بسیج کردن جامعه گلکسی در راستای رسیدن به درکی عمیق‌تر از این اهداف و همکاری برای رسیدن به یک نفع جمعی فراهم شود.

کاربران گلکسی با مطالعه محتوای آموزشی و راهنمای کامل این برنامه برای تک تک ۱۷ هدف جهانی، با چالش‌ها و ارتباطات این اهداف با یکدیگر کاملا آشنا می‌شوند. به این ترتیب می توانند با ارائه راهکارهایی ساده اما سریع، این دانش را به اقدام تبدیل کنند. کاربران می‌توانند مستقیما به برنامه توسعه سازمان ملل کمک کنند، با تماشای تبلیغاتی کوتاه برای این سازمان درآمدزایی کرده و با استفاده از تصاویر پس زمینه ویژه‌ این برنامه در زمان شارژ شدن گوشی خودشان هم درآمد سازمان از تبلیغات را افزایش دهند. سامسونگ برای کمک به حداکثر کردن تاثیرات همین اقدامات کوچک، برابر درآمد حاصل از همین تبلیغات درون برنامه‌ای به سازمان کمک می‌کند.

اپلیکیشن Global Goals سامسونگ به سازمان بهداشت جهانی و برنامه توسعه سازمان ملل در زمینه تلاش‌های کمک‌رسانی حین بحران و مبارزه بلندمدت با کووید۱۹ کمک کرده است. سامسونگ و برنامه توسعه سازمان ملل با همکاری همدیگر توانستند محتوای لازم را برای اطلاع‌رسانی دقیق به کاربران گلکسی درباره این ویروس و مبارزه با رشد سوءاطلاعات، تولید کنند. جامعه گلکسی همچنین از این اپلیکیشن برای افزایش دارایی «صندوق واکنش یکپارچه به کووید۱۹» سازمان بهداشت و جهانی و تلاش‌های دائمی برنامه توسعه سازمان ملل برای کمک به افراد تاثیر گرفته از این همه‌گیری، استفاده کرده‌اند.

جشن یک سالگی سامسونگ و سازمان ملل

تعهدی ادامه‌دار

سامسونگ و برنامه توسعه سازمان ملل در اولین سال استفاده از اپلیکیشن Global Goals توانستند به افرادی در سراسر جهان امکان بدهند تا وقت‌شان را در خانه در حین حرکت، در راستای کمک به یک هدف اجتماعی صرف کنند. ما انگیزه اقدام برای کمک به کارهای مهم برنامه توسعه سازمان ملل را فراهم کرده و اهداف جهانی را به بخشی از سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ها در سراسر جهان تبدیل کردیم.

سامسونگ در نگاه خود به آینده همچنان به توسعه همکاری با برنامه توسعه سازمان ملل اندیشیده و به دنبال راه‌هایی جدید برای ایجاد انگیزه در حوزه آموزش جامعه گلکسی، اشتراک‌گذاری و اقدام در کنار یکدیگر برای رسیدن به اهداف جهانی تا سال ۲۰۳۰ است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا