توزیع سیمکارت رایگان شاد از هفته آینده

مدیرعامل اپراتور همراه اول از توزیع سیمکارت رایگان شاد از هفته آینده در دفاتر همراه اول خبر داد و گفت: نیاز نیست خانواده ها برای بهره مندی از اینترنت رایگان شبکه شاد سیمکارت جدید تحت عنوان سیمکارت شاد تهیه کنند.

مجله آنلاین موبنا – مهدی اخوان مدیرعامل اپراتورهمراه اول روز پنجشنبه در آیین رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) در اردوگاه شهید باهنر تهران که با حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد افزود: با شیوع کرونا در کشور بر اساس مسوولیت اجتماعی اقداماتی را سازماندهی کردیم که یکی از آنها مشارکت با آموزش و پرورش در حوزه آموزش کشور بود.

وی بیان کرد: در ابتدای شیوع بیماری درکشور در بهمن ماه سال گذشته، زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری برای شبکه شاد توسط همراه اول تهیه شد و دراختیار آموزش و پرورش قرار گرفت و بر اساس توافق صورت گرفته با وزارت آموزش و پرورش، همراه اول حمایت از این اپلیکیشن را متعهد شده است.

اخوان افزود: با شروع فعالیت این اپلیکیشن نزدیک به ۱۰ میلیون دانش آموز در این اپلیکیشن فعال شدند، این حجم عضویت کاربر روزانه را تا کنون درهیچ اپلیکیشن ایرانی نداشتیم، حجم پهنای باند شاد، با یکی از نرم‌افزارهای خارجی که در کشور فعالیت می‌کند، برابری می‌کند، زیرساخت های بزرگی را به این دیتا اختصاص داده ایم.

وی با اشاره به اینکه قابلیت های جدیدی از جمله قابلیت پیام رسان به نسخه جدید شاد افزوده شده ادامه داد: ترافیک اینترنت شاد برای همه مشترکان آن رایگان است و سیم کارت شاد نیز از هفته آینده به صورت رایگان عرضه خواهد شد.

وی یادآورشد: برخی از کاربران فکر می کنند نیاز به سیمکارت جدید برای بهره مندی از اینترنت رایگان شاد هست در صورتی که چنین نیست وخانواده ها می توانند با سیم کارت های موجود از این امکانات بهره مند شوند، تنها خانواده هایی که نمی خواهند و نگران هستند که دانش آموزانشان به دیگر اپلیکیشن ها و خدمات اینترنت دسترسی داشته باشند، می توانند سیم کارت شاد را  تهیه کنند، چرا که این سیم کارت فقط برای شبکه شاد طراحی شده است.

وی یادآور شد: این سیم کارت از هفته آینده قابل دسترس و در دفاتر همراه اول  عرضه خواهد شد.

اخوان در خصوص انتقادها به کیفیت سرویس برای مشترکین شاد نیز  گفت: برای ارایه یک سرویس با کیفیت باید به دو لایه زیر ساخت توجه کرد، یکی زیر ساخت اپلیکیشن و دیگری زیرساخت سرویس در انتقال به کاربر. همراه اول در میزبانی زیر ساخت اپلیکیشن آمادگی لازم را دارد و در زمینه زیر ساخت انتقال از طریق اپرتورهای مختلف ارتباطی به کاربران نیز با سایر اپراتورها جلساتی را برگزار کرده تا بتوانیم با همکاری هم سرویس خوبی ارایه دهیم و این اطمینان وجود دارد که در همراه اول مشکلی نخواهیم داشت.

همراهی ۹۰۰ راهبر شاد در آموزش معلمانبرای  استفاده از شبکه شاد

همچنین محمود حبیبی مدیرکل فناوری اطلاعات آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: در گذشته پروژه‌هایی نظیر هوشمندسازی مدارس آغاز شد اما سرعت آن آرام بود که کرونا، سرعت کار را بیشتر کرد..
وی با اشاره به اینکه استفاده از فناوری های جدید یکی از دغدغه های معلمان ما است، افزود: از نظر فناورانه، بزرگترین تیم اجرایی را در کشور داریم، در حال حاضر تیمی ۹۰۰ نفره از کارشناسان فنی داریم که همگی از کارشناسان ادارات هستندو به عنوان راهبران شاد در مناطق آموزش و پرورش  کار خواهند کرد.
وی بیان کرد:  همچنین یک تیم ۲ هزار نفره از معلمان نیز با کمک راهبران استفاده از شبکه شاد را آموزش خواهند دید. همچنین ۱۳ هزار و ۵۰۰ نیروی متخصص رشته فنی آموزش و پرورش می‌توانند به پیشبرد اهداف شاد کمک کنند.

 منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا