سدان زیبا با یک برچسب قیمت کاملا رقابتی در بازار جهانی (+تصاویر)
اکورا TLX مدل 2021/

سدان زیبا با یک برچسب قیمت کاملا رقابتی در بازار جهانی (+تصاویر)

طراحی جزئیات نمای عقب نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد به شکلی که برای لحظاتی درگیر الگوها و زوایای ارائه شده در این بخش خواهید شد. تی ال اکس در این قسمت قطعا یک اسپرت تمام عیار دیده می شود.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی – همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم؛ نام اکورا در صنعت خودروی ژاپن اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد زیرا برندی است که قواعد و فرهنگ چشم بادامی ها در تولید خودرو را با تحولات عمیقی مواجه ساخت! تا پیش از معرفی آکورا، اولویت اصلی ژاپنی ها در تولید خودرو ارائه محصولاتی کیفی با حداقل هزینه بود یعنی خودروهایی ارزان که دوام بالایی داشته باشند. طبیعتا این رویکرد بطور اتوماتیک موجب حذف بخشی از فاکتورها بویژه در زمینه طراحی می شد اما با ورود آکورا به عنوان برند لوکس کمپانی هوندا عملا شرایط جدیدی شکل گرفت تا مفهوم خودروی لوکس با شاخص قیمت رقابتی به زبان نیهونگو نیز ترجمه شود.

اکورا فعالیت خود را در سال 1986 آغاز کرد و از همان ابتدا محصولات خود را در آمریکا، کانادا و هنگ کنگ عرضه کرد. در سال 2004 دامنه فعالیت برند افزایش یافت و محصولاتش به مکزیک صادر شد بدنبال آن در سال  2006 وارد بازار چین و در سال 2008 به روسیه نیز راه یافت.

بدنبال اکورا شرکت هایی مانند لکسس برای تویوتا و اینفینیتی برای نیسان نیز وارد میدان شدند تا ژاپنی ها در بخش خودروهای لوکس نام خود را هر چه بیشتر جهانی کنند.

این کمپانی به تازگی از نسل دوم سدان TLX خود رونمایی کرده اند. هرچند تغییرات خیلی عمیقی با مدل موجود در بازازر مشاهده نمی شود اما طراحی برتر اکورا در این نمونه نیز کاملا جلب نظر می کند.

خشن و زیبا

این محصول در قسمت دماغه از ترکیب بسیار موفق چراغ های اصلی با الگوی اختصاصی، گریل(جلوپنجره) 5 ضلعی با بافت تابشی و یک بامپر(سپر) کاملا اسپرت بهره می برد. در نزدیک ترین نقطه بامپر به زمین یک لیپ(لبه) به سبک اسپرت های چند صد اسب بخاری نیز کار شده است.

طراحی جزئیات نمای عقب نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد به شکلی که برای لحظاتی درگیر الگوها و زوایای ارائه شده در این بخش خواهید شد. تی ال اکس در این قسمت قطعا یک اسپرت تمام عیار دیده می شود.

تصاویر مورد استفاده در این مطلب بصورت ترکیبی مربوط به تریم تایپ اس و ادونس این محصول می شود.

کاملا رقابتی

قیمت پایه این خودرو با مدل 2021 از 37500 دلار آغاز می شود که از این منظر نیز یک محصول کاملا رقابتی و سرسخت خواهد بود.

این کابین زیبا و باکیفیت

پرقدرت و آتشین

براساس اطلاعات ارائه شده؛ تپنده 2 لیتری توربوشارژ جدید جایگزین نمونه 2.4 لیتری قبلی می شود. این پیشرانه 272 اسب بخار خروجی دارد که در مقایسه با 206 اسب قبلی یک ارتقا چشمگیر را به نمایش می گذارد.

اضافه شدن آپشن تمام چرخ محرک، قیمت پایه را به 39500 دلار افزایش می دهد. پیشنهاد یک بسته آپشن فناورانه دیگر می تواند قیمت را به 48300 دلار برساند.

اما اکورا یک پیشنهاد بسیار ویژه را نیز روی این شاسی مطرح می کند؛ تی ال اکس تایپ اس وی6 که از موتور توربوشارژ 6 سیلندر 3 لیتری استفاده خواهد کرد. این پیشرانه جایگزین نمونه 3.5 لیتری فعلی خواهد شد و میزان خروجی آن به 355 اسب بخار می رسد.

این نمونه با رینگ های 20 اینچی ارائه می شود و احتمالا قیمت پایه آن در نمونه محور جلو حدود 50 هزار دلار باشد.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام