آپدیت جدید بلوتوث برای کنترل شیوع ویروس کرونا

آپدیت جدید بلوتوث برای کنترل شیوع ویروس کرونا

آپدیت جدید فناوری بلوتوث به افرادی که موبایل هوشمند ندارند کمک می کند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند.

مجله آنلاین موبنا – به گزارش تلگراف، به نظر می رسد با طرح جدید کنسرسیوم اپراتور فناوری بلوتوث، به زودی دستگاه هایی مانند ساعت های هوشمند و دستبندهای سلامتی به ردیاب ویروس کرونا تبدیل می شوند.

گروه Bluetooth SIG که بر توسعه استانداردهای بلوتوث نظارت می کند و بیش از ۳۶ هزار عضو دارد، طرح اولیه برای این فناوری را طی چند ماه آینده ارائه می کند.

این بدان معنا است که دانش آموزان مدارس ابتدایی و افراد سالمند که موبایل هوشمند ندارند، می توانند در طرح ردیابی ویروس کرونا شرکت و به جلوگیری از گسترش بیماری کووید۱۹ کمک کنند.

آپدیت فناوری بلوتوث به دستگاه های مختلف از جمله دستبندهای سلامتی و ساعت های هوشمند کمک می کند تا هرگونه تماس نزدیک با یک دستگاه مجهز به بلوتوث دیگر و شناساگر آن را ثبت کنند.

پرستار یا والد می تواند این اطلاعات را در تلفن هوشمند آپلود کند و بعدا به اپلیکیشن رسمی ردیابی ویروس کرونا بفرستد.

این در حالی است که گوگل و اپل با سرویس سلامت همگانی انگلیس و دولت های سراسر جهان مشغول همکاری هستند تا یک سیستم ENS را بسازند. این سیستم می تواند از طریق موبایل افراد شیوع ویروس کرونا را ردیابی کند.

در حقیقت قرار است آپدیت جدید بلوتوث طوری طراحی شود که با اپلیکیشن ردیابی ویروس کرونا که توسط گوگل و اپل توسعه یافته، نیز سازگار باشد.

 منبع: مهر 

دنبال کنید @ اینستاگرام